Ani na moment nie zwalniają kolarze Grupy Kolarskiej Gliwice w pogoni za zwycięstwami. Kolejne okazje do dobrych wyników to Mistrzostwa Polski Młodzików rozegrane w Raszkowie i 45. Wyścig Pokoju U-17, który odbył się w Jevicku w Republice Czeskiej.
W Raszkowie ścigano się na czas i w wyścigu ze startu wspólnego. Startowało ponad pięćset dziewcząt i chłopców, którzy rywalizowali w podziale na roczniki. W roczniku 2007, w wyścigu na czas swą dominację w tym sezonie potwierdził Nikodem Gwóźdź, który kolejny raz okazał się najlepszy. Wiktor Paczuła był 19., Władysław Mańka 39., a Paweł Groyecki 71. Wśród dziewczynek Aniela Augustyniak uplasowała się na 42. miejscu. Z chłopcami rocznik 2010 rywalizował Wojciech Ciołek, zajął 17 pozycję.

W wyścigach ze startu wspólnego nasi nie weszli na podium, ale zajęte miejsca potwierdzają ich wysoką dyspozycję: Augustyniak była 30., Ciołek 14., Gwóźdź 8., Paczuła 14. i Mańka 16.

Najlepszy polski junior młodszy Filip Gruszczyński wraz z reprezentacją kraju startował w Czechach, w 45. Wyścigu Pokoju U-17. Na starcie pojawiło się 144 zawodników z 9 krajów, którzy w ciężkim górskim terenie mieli do pokonania 5 etapów. Pierwszej porażki w sezonie w jeździe indywidualnej na czas doznał Filip Gruszczyński ulegając Duńczykowi Teodorowi Stormowi, który zresztą wygrał cały wyścig. Filip wszystkie etapy kończył w czołówce, co w połączeniu z drugim miejscem w czasówce dało doskonałą trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej wyścigu i walnie przyczyniło się do zajęcia drugiej pozycji naszej reprezentacji w klasyfikacji drużynowej.

(san)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj