Kolejne dwie edycje Oderskiego Pucharu w kolarskich przełajach rozegrano w miejscowości Stara Ves w Czechach. Na starcie nie zabrakło reprezentantów Grupy Kolarskiej Gliwice.
Jak to w Czechach - wszystko zagrało, trasa była wymagająca, a pogoda przychylna kolarzom. Wyścigi przebiegały bardzo sprawnie i w sportowej atmosferze z liczną widownią wokół trasy. A jak w tych warunkach radzili sobie gliwiczanie. Najprościej napisać na miarę aktualnych możliwości. Przyglądając się im bliżej widać systematyczne postępy i to wcale nie chodzi o tych najlepszych.
W sobotnich zmaganiach w wyścigu młodzików w stawce 55 kolarzy Wojtek Ciołek był 24., Maciej Lomania 25., a w rywalizacji dziewczynek Julia Pisiewicz 11. W wyścigu juniorów młodszych Nikodem Gwóźdź uplasował się na 9. miejscu, Władysław Mańka był 10., Paweł Groyecki 19.

W niedzielę bogatsi o sobotnie doświadczenia gliwiczanie poprawili swoje wyniki. W juniorach młodszych Gwóźdź tym razem był 3., Mańka 6., Wiktor Paczuła 9. i Groyecki 15. W rywalizacji młodzików Adrian Pyik uplasował się na 13. pozycji, Lomania 15. i Ciołek 19. Dobry wyścig pojechały młodziczki. Aniela Augustyniak ukończyła zawody na 9. miejscu, a Pisiewicz była 14.
Brawa dla zawodników i wspierającym kolarzy PWiK i PRUiM Gliwice.
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj