Powoli opada kurz po przełajowych zmaganiach kolarzy, a już na dobre rozpędziły się szosowe peletony.

Tradycyjnie szosowe zmagania w naszym kraju otworzył Ślężański Mnich w Sobótce. Tam z bardzo dobrej strony pokazała się w rywalizacji młodziczek Aniela Augustyniak, która była 5. W juniorach młodszych walczący o miejsce w składzie reprezentacji Polski na Wyścig Pokoju juniorów młodszych Nikodem Gwóźdź finiszował jako 6., a jego koledzy Rafał Wypior i Władysław Mańka odpowiednio na 16. i 40. miejscu. W juniorach po bardzo dobrym wyścigu Filip Gruszczyński ukończył zawody na 4. pozycji.
Ważnym wydarzeniem w karierze młodych gliwickich kolarzy był start Filipa Gruszczyńskiego w monumentalnym wyścigu Paryż – Ruben. W stawce 125 zawodników z całego świata nasz debiutant poradził sobie bardzo dobrze kończąc wyścig na 37. miejscu. Mogło być znacznie lepiej, bo jeszcze na kilkanaście kilometrów od mety jechał w kilkunastoosobowej czołówce, ale jak to na wyścigu. W „piekle północy” tym razem szczęście nie dopisało.

Ostatni weekend nasi kolarze spędzili w Lubartowie. W drugiej serii Pucharu Polski w jeździe indywidualnej na czas w rywalizacji żaczek Julia Pisiewicz była 4., w młodziczkach Augustyniak również 4., a jej koledzy: Adrian Pysik 13., Maciej Lomania 26., Aleksander Stelmach 38. i Szymon Sowiński 39. W wyścigu juniorów młodszych Gwóźdź uplasował się na miejscu 10.,  Wypior 60. i Mańka 78. Minimalnie zabrakło do podium w juniorach Gruszczyńskiemu, który ukończył zmagania na 4. pozycji, a Bartosz Marut na 30. Pucharowe zmagania zakończyły wyścigi ze startu wspólnego. Tym razem z gliwiczan najlepiej finiszowała Pisiewicz, która była druga, Augustyniak 9., Pysik 8., Lomania 11., Stelmach 38.. W juniorach młodszych Mańka był 27., Gwóźdź 66. i Wypior 68. Z kolei w juniorach tuż przed metą peleton doścignął Gruszczyńskiego i zakończył on wyścig na 51. miejscu. Marut był 18. Dobra wiadomość jest taka, że Gruszczyński został powołany do reprezentacji Polski na wyścig Pucharu Narodów w Czechach.
Ogłoszono też wyniki Pucharu Polski w kolarskich przełajach za sezon 2021/2022. Najwyżej sklasyfikowany kolarz Grupy Kolarskiej Gliwice Andrzej Misina zajął drugie miejsce, Augustyniak 6., Pysik 30., Lomania 74., Gwóźdź 11., Paczuła 20., Mańka 68., Marut 40., Gruszczyński 42. i Jona 16. Brawa dla zawodników i trenera, chwała sponsorom: Miastu Gliwice i komunalnym firmom wspierającym kolarzy PWiK, PRUiM i PZO Gliwice.