W sobotę w Hucisku rozegrano Mistrzostwa Śląska w kolarskich przełajach. Impreza miała charakter wyścigu otwartego, na starcie oglądaliśmy również zawodniczki i zawodników z innych regionów Polski.

Trudna technicznie trasa o wymagającym profilu została poprowadzona wokół hotelu Orle Gniazdo, ścigano się w kategoriach od żaka do elity.
Na starcie nie zabrakło zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice, którzy odnotowali kilka wartościowych wyników. Najważniejszy to zwycięstwo Dawida Jony w wyścigu elity mężczyzn. Dobrze poradził sobie w juniorach Bartosz Margraf, który osiągnął metę na 6. miejscu. W juniorach młodszych brązowy medal przypadł Nikodemowi Gwoździowi, Adrian Pysik był 7., Filip Toboła 9., Aleksander Wieczorek 12., Maciej Lomania 14., Aleksander Stelmach 15. i Szymon Sowiński 16. W juniorkach młodszych Aniela Augustyniak finiszowała jako czwarta, a nasze młodziczki zajęły miejsca: Julia Pisiewicz 4., Emilia Wieczorek 6. i Amelia Szczotka 11. Wśród chłopców Szymon Teliszewski był 20.