Ostatnie dwa weekendy dla zawodników i zawodniczek Grupy Kolarskiej Gliwice przebiegały pod znakiem rywalizacji w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i mistrzostw Śląska w wyścigach na czas i ze startu wspólnego. Czasówki rozegrano w Niwkach i Koziegłowach, a wyścigi ze startu wspólnego w Pińczycach.
W czasowych MMM zdecydowanie zwyciężył i zdobył złoty medal Nikodem Gwóźdź, brązowy medal przypadł Wiktorowi Paczule, Paweł Groyecki był 15., a Władysław Mańka 20. Wśród dziewcząt Julia Baron sklasyfikowana została na miejscu 10. W wyścigach ze startu wspólnego brąz MMM przypadł Gwoździowi, Paczuła był 5., Mańka 6., Groyecki 24. i Pysik 29., dziewczynki finiszowały na miejscach: Baron 10., Augustyniak 13. i Szczotka 8. w żaczkach.

W tym samym czasie i miejscu juniorzy młodsi i juniorzy rozgrywali swoje mistrzostwa Śląska. W Koziegłowach swoje zdecydowane przodownictwo w Polsce i na Śląsku potwierdził Filip Gruszczyński, który wygrał 6. czasówkę w sezonie i zdobył tytuł mistrza Śląska, Bartosz Marut był 6., a Rafał Wypior 11. W juniorach nasi zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach: Wiktor Frajer 5., Michał Waloszek 7. i Krzysztof Pytlik 9. W mistrzostwach ze startu wspólnego kolejny złoty medal przypadł Gruszczyńskiemu a Marut, który na finiszowym okrążeniu uczestniczył w kraksie był 9. Wśród juniorów kolejny dobry wyścig dla Waloszka 6. miejsce i Frajera sklasyfikowanego na 12. miejscu.

W tych sukcesach naszym kolarzom towarzyszy wsparcie Miasta Gliwice i sponsorów: gliwickich spółek komunalnych PRUiM i PwiK. Za naszym pośrednictwem im dziękują, a my w imieniu czytelników i redakcji życzymy kolejnych zwycięstw.