Jazda na czas to od lat znak firmowy zawodniczek i zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice. I choć każdego roku skład ekipy mocno się zmienia, reprezentanci naszego miasta w tej kolarskiej specjalności wciąż wiodą prym.

Ostatnim wydarzeniem tegorocznego sezonu szosowego, w którym uczestniczyli nasi zawodnicy, były mistrzostwa Śląska w jeździe na czas dwójkami. Zawody rozegrano w minioną niedzielę w Gliwicach. Gospodarzom wszystko się udało, trasa była wymagająca i bezpieczna, nawet pogoda łaskawa, bo na czas wyścigu deszcz przestał padać, a słońce wyjrzało zza chmur.

Do pogody i organizacyjnego sukcesu dostroili się kolarze. Wyścigi rozegrano w kategoriach żaków i młodzików dla dziewcząt i chłopców. W żakach dwójki z Gliwic nie miały sobie równych i opanowały wszystkie stopnie podium.

Po kapitalnej jeździe wygrała dwójka Filip Gruszczyński i Bartosz Marut, przed Jakubem Kazanowskim i Danielem Sójką, na trzecim stopniu podium stanęli Krzysztof Szewc i Kacper Misiak. Wśród dziewcząt wygrała dwójka z Rydułtów - Larysa Kowalczyk i Lidia Staniek. W młodziczkach pierwsze miejsce zajęły zawodniczki UKS Czernica Agnieszka Bolenda i Emilia Ryszka. Nasze reprezentantki - Joanna Bączkowska i Tatiana Gromada - uplasowały się na czwartym miejscu. Brak medali wśród dziewcząt zrekompensowali chłopcy.       

Rywalizacja młodzików to popis dwójki z Gliwic. Adam Suliga i Michał Waloszek kolejny raz potwierdzili dominację na Śląsku w tej kategorii wiekowej i wygrali zdecydowanie. Pozostałe gliwickie dwójki uplasowały się na miejscach szóstym (Stanisław Goliwąs i Mikołaj Skrzydło) oraz ósmym (Wiktor Frajer i Wojciech Kusiakiewicz).

Kolejny udany wyścig to na pewno zasługa ambitnej młodzieży, która ochoczo zgłębia tajniki kolarskiego treningu. Nie byłoby jednak tych sukcesów, gdyby nie wsparcie dla klubu ze strony miasta i sponsorów. Tym razem szczególny wkład w organizację zawodów wniosła Agencja Ochrony i Asekuracji Mienia Certum z Gliwic Kolarze dziękują.

Galeria

wstecz