Od 10 lutego autobusy kursują według godzin obowiązujących przed wprowadzeniem zmian, spowodowanych przebudową skrzyżowania w rejonie ulic Lignozy i Zwycięstwa. To efekt zakończenia prac związanych z budową ronda.
Na czas robót wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Drożność komunikacyjną zapewniał 100-metrowy odcinek drogi z płyt betonowych. Przebudowa i nowa organizacja ruchu wpłynęły na zmianę godzin kursowania autobusów ZTM oraz lokalizacji przystanków położonych w rejonie skrzyżowania.

Od 10 lutego wprowadzono docelowy rozkład jazdy autobusów, które zatrzymują się na zmodernizowanych przystankach.

Przypomnijmy, że skrzyżowanie ul. Zwycięstwa z Lignozy należało do najbardziej niebezpiecznych, a ze względu na złą geometrię, po większych opadach atmosferycznych zamieniało się w rozlewisko. Budowa ronda planowana była od lat, jednak realizacja nie zależała od miasta. Decydujący wpływ miały możliwości finansowe zarządców dróg – województwa śląskiego i powiatu gliwickiego. Prace wstrzymywało także oczekiwanie na ustabilizowanie się terenu, zagrożonego występowaniem szkód górniczych. Wszystkie warunki spełniono w ubiegłym roku. 

Projekt zrealizowała firma Usługowo-Budowlana Fil-Bud z Gliwic. Wynikiem prac jest wysepka wraz z czterema zjazdami, nowe oświetlenie, ciąg pieszo-rowerowy, nowe oznakowanie. Dodatkowo powstała droga dojazdowa dla właścicieli posesji wzdłuż ul. Lignozy. 

Przebudowa skrzyżowania kosztowała ponad 5,5 mln zł. Rondo udało się oddać pół roku przed planowanym na czerwiec terminem.

(pik)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj