– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zakontraktowaliśmy na czas epidemii osobny punkt pobrań materiału biologicznego w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Co ważne, nie jest on połączony z budynkiem szpitala, a wjeżdża się do niego od strony ulicy Ogana – mówi Sebastian Mołek, rzecznik prasowy szpitala w Knurowie.
Na badania trzeba umówić się dzień wcześniej, wyłącznie telefonicznie (518 802 710). Punkt jest czynny codziennie. W dni powszednie od godziny 14.00 do 16.00, a w soboty, niedziele oraz święta od 7.30 do 9.30.

Badania mogą zrobić osoby kończące kwarantannę, które przyjadą samochodem w dziesiątym lub jedenastym dniu izolacji, dalej – udające się do uzdrowiska (muszą zgłosić się najwcześniej sześć dni przed terminem wyjazdu) oraz wszyscy chcący zbadać się prywatnie – ci muszą za test genetyczny PCR zapłacić, a koszt to 430 zł.

– Proszę pamiętać, że trzy godziny przez badaniem nie wolno jeść, pić (z wyjątkiem wody) i żuć gumy – przypomina rzecznik szpitala i informuje, jak dokładnie wygląda działanie punktu pobrań.

– Osoby umówione podjeżdżają samochodem do bocznej bramy szpitala, znajdującej się przy ulicy Ogana i czekają, aż podejdzie do nich ktoś z personelu medycznego – nie wolno im opuszczać pojazdu! Trzeba mieć przygotowany dowód osobisty, bo pracownik najpierw sprawdzi tożsamość badanego. Następnie, przez opuszczoną szybę samochodu, pobierze wymaz z gardła lub nosa. To wszystko. Po tej czynności pacjent odjeżdża – informuje Mołek.

Na czas dojazdu i badania sanepid zwalnia z kwarantanny.

(ms)
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Mewa 2021-04-12 13:33:24
    "Z gardła lub z nosa", a robią bez potrzeby i z tego i z tego, Chore!!!