Zbliża się wielkie sportowe wydarzenie. A dla Knurowa - historyczne. Na ulicach miasta pojawią się gwiazdy kolarstwa szosowego. Knurów po raz pierwszy znalazł się na mapie jednej z najbardziej prestiżowych imprez kolarskich – wyścigu Tour de Pologne.
Dniem święta dla miłośników kolarstwa, i nie tylko, będzie 1 sierpnia. W godzinach popołudniowych przez Knurów przejedzie peleton zawodników w ramach czwartego etapu wyścigu. Będzie to trasa o najdłuższym dystansie, licząca 238 km.

W Knurowie wyznaczono premię specjalną, która stanowi (poza metą w Zabrzu) ostatni punkt na trasie peletonu, gdzie kolarze mogą zdobyć cenne punkty. 

Zawodnicy przejadą kolejno ulicami: Książenicka – al. Piastów - Lignozy - Zwycięstwa - Michalskiego - Niepodległości - 1 Maja - Wilsona - Szpitalna - Kosmonautów - 1 Maja.

Udział Knurowa w zawodach to wspólna inicjatywa organizatora wyścigu oraz władz miejskich. 
– Prezydent przyjął zaproszenie głównego organizatora Tour de Pologne, Czesława Langa. Uczestnictwo wiąże się wydatkami, m.in. na promocję wyścigu, zorganizowanie i zabezpieczenie etapu ulicami Knurowa. W sumie ok. 20 tys. zł. Ale są to dobrze zainwestowane pieniądze. Prestiżowe wydarzenie jest doskonałą okazją do wypromowania Knurowa. Oczywiście ważne jest również to, że obecność wyścigu to niebywała atrakcja dla mieszkańców. Nieczęsto się przecież zdarza, by na własne oczy móc oglądać zawodników światowej klasy – mówi Krzysztof Stryczek z UM Knurów.     

Na stronie http://www.knurow.pl można obejrzeć film prezentujący cztery etap Tour de Pologne, mapę całego wyścigu, a także dokładną  trasę przejazdu sportowców przez Knurów.


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj