Zespół doświadczonych ortopedów, zabiegi wykorzystujące nowatorskie techniki operacyjne oraz kompleksowe usługi - od diagnostyki po rehabilitację - oferuje Klinika Nieborowice. Oficjalne otwarcie odbyło się 28 września, natomiast pacjenci przyjmowani są już od kwietnia br. 
Do Nieborowic zawitało wiele osobistości świata medycyny i nauki, a także przedstawiciele władz samorządowych, państwowych oraz duchowieństwa, w tym metropolita opolski arcybiskup Andrzej Czaja, który poświęcił klinikę.

Wszyscy byli pod wrażeniem imponującego budynku. Jeszcze więcej powodów do zachwytu pojawiło się po tym, gdy jej założyciele, w towarzystwie dzieci i wnuków, narzędziami chirurgicznymi przecięli wstęgę, zapraszając gości do zwiedzania pomieszczeń. 

To cztery bogato wyposażone sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz zakład diagnostyki obrazowej (rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, RTG). Są też poradnie specjalistyczne: urazowo-ortopedyczna, neurochirurgiczna, schorzeń kręgosłupa i chirurgii ogólnej. Dopełnieniem oferty jest specjalistyczny gabinet podologiczny oraz usługi fizjoterapeutów.

Połączyła ich pasja
Klinikę Nieborowice powołało do życia pięciu ortopedów oraz Wiesław Dobrowolski, prezes zarządu, menadżer z wieloletnim doświadczeniem. W późniejszym czasie dołączyli do nich chirurdzy i neurochirurdzy. 

- Połączyła nas pasja i chęć stworzenia placówki medycznej na światowym poziomie – tłumaczy jeden z założycieli, dr n. med. Henryk Noga, specjalista ortopeda traumatolog. - Każdy z nas jest inny, ale razem się uzupełniamy, dając z siebie to, co najlepsze. Dzięki temu jesteśmy zgranym, nastawionym na sukces zespołem.

Pomagać jak najlepiej
Marzenia lekarze chcą realizować w niewielkich Nieborowicach w gminie Pilchowice. 

- To miejsce posiada potrzebną nam infrastrukturę, leży w malowniczej okolicy i łatwo można do nas dojechać – tłumaczy  dr n. med. Juliusz Dec, specjalista ortopeda traumatolog. 

Obecny na ceremonii wójt Nieborowic Maciej Gogulla komentował: - Jako gospodarz tej ziemi cieszę się, że mamy tu tak wspaniały ośrodek medyczny.  Zyskaliśmy partnera aktywnie włączającego się w nasze życie.

Ortopedzi z Nieborowic mogą się pochwalić ogromnym doświadczeniem, zdobytym w najlepszych szpitalach na Górnym Śląsku (m.in. Sport-Klinika w Żorach, Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich, Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Katowicach i Sosnowcu) oraz za  granicą.  

-Mamy swoich mentorów, to najlepsi ortopedzi i chirurdzy. Chcemy iść w ich ślady, a jednocześnie korzystać z doświadczeń nowoczesnej medycyny, starając się jak najlepiej pomagać pacjentom – podkreślał  dr n. med. Juliusz Dec. Prócz niego i dr. n. med. Henryka Nogi zespół tworzą specjaliści ortopedzi traumatolodzy: dr Mariusz Smolik, dr n. med. Adam Pierzchała oraz dr n. med. Mariusz Śmigiel – specjalizujący się w leczeniu schorzeń kręgosłupa. Wspierają ich wykwalifikowani fizjoterapeuci i pielęgniarki.


Stawiają na jakość
Założyciele zgodnie twierdzą, że będzie to wyjątkowa placówka:- Stawiamy na jakość, bezpieczeństwo i zadowolenie pacjenta. W nowoczesnej ortopedii kluczowe są umiejętności lekarzy, które zapewniamy na najwyższym poziomie, lecz także dostęp do wysokospecjalistycznego instrumentarium. My go mamy – dodaje dr n. med. Juliusz Dec.

Na co jeszcze mogą liczyć pacjenci? Klinika zapewnia kompleksową pomoc. 

- Jesteśmy w stanie, w ciągu godziny, zdiagnozować chorego, zaraz po tym specjalista wybierze metodę leczenia, a jeśli konieczny będzie zabieg, to może się on odbyć już następnego dnia – stwierdza prezes Dobrowolski. I dodaje: - Zespół lekarzy na co dzień pracujący w Klinice Nieborowice to wybitni specjaliści, którzy od wielu lat rozwijali i propagowali w Polsce metody leczenia schorzeń i urazów stawów technikami artroskopowymi. Wymieniamy stawy biodrowe i kolanowe, stosując małoinwazyjne techniki. Do niewątpliwych osiągnięć lekarzy należy zaliczyć przeprowadzenie pierwszego w Polsce zabiegu przeszczepu łąkotki stawu kolanowego z wykorzystaniem przeszczepu przygotowanego przez polski bank tkanek. To także pionierzy endoskopowej chirurgii kręgosłupa.  W naszej klinice nie stawiamy sobie ograniczeń i na pewno jeszcze o nas usłyszycie.  

Klinikę Nieborowice uroczyście otwarto w piątek, 28 września w obecności aż 150 zaproszonych gości. 
 
 
 
 

Galeria

wstecz

Komentarze (5) Skomentuj

 • k 2018-10-04 12:09:44
  a w Gliwicach gnój i stagnacja bo mamy frankiewicza z bandą nieudaczników
  • Doc 2018-10-05 20:45:32
   Tylko, że to nie jest leczenie na NFZ tylko za cash a to zmienia wiele
 • Emerytka 2018-10-07 08:34:12
  Pogoda dla bogaczy , jak zwykle kto ma pełne konto to się będzie ratował my takich szans nie mamy .
 • Andrzej 2018-10-31 07:26:31
  Witam Szukam pomocy mam zaledwie 34 lata i stwierdzono u mnie podejrzenie martwicy kości udowej szukam pomocy proszę pomóżcie