Szykuje się niezła gratka dla fanów książek, płyt, kaset, gier czy rękodzieła artystycznego. Wystarczy przyjść na gliwicki rynek w najbliższą niedzielę.
Luzowanie obostrzeń to niewielki krok w stronę normalności, a przekonać się będzie można już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca na gliwickim rynku, gdzie odbędzie się kolejny, tym razem już VII finał Skupu Kultury. W roku ubiegłym wydarzenie nie mogło się odbyć z powodu pandemii, dlatego miłośnicy, którzy poszukują białych kruków wśród stosów książek, czy cennych perełek do swoich kolekcji powinni zarezerwować mnóstwo czasu, bo będzie w czym wybierać.

Zbiórka

Przez kilka miesięcy w okresie wiosennym organizowana była zbiórka dzieł kultury, takich jak: książki, kasety, czy płyty, które można było oddać w wyznaczonych miejscach. W tym roku do wydarzenia dołączył powiat gliwicki, m.in.: Knurów, Gierałtowice, Pyskowice, Pilchowice, gdzie podobnie jak w Gliwicach w odpowiednich miejscach można było zostawić rzeczy, które mogłyby jeszcze komuś się przydać, a zalegają w domu. Dzięki organizowanemu wydarzeniu mieszkańcy mogli podzielić się niepotrzebnymi lekturami, płytami, czy grami, które, mimo iż były w dobrym stanie, to zalegał na nich jedynie kurz, teraz będą miały szansę zyskać drugie życie.

- Z roku na rok mamy coraz nowsze rzeczy, które można znaleźć na naszych stoiskach. Ludzie mają większą świadomość przekazywanych darów, a my chętnie zbieramy to, co nam dają - mówi Angelika Suchocka, Stowarzyszenie „Cała Naprzód”.

Finał

Pomysłodawcą oraz organizatorem Skupu Kultury jest Stowarzyszenie „Cała Naprzód”, a udział w wydarzeniu łączy przyjemne z pożytecznym, bo biorąc coś dla siebie, możesz pomóc bliźniemu w potrzebie.

- Każdy uczestnik, który przyjdzie na gliwicki rynek, może zabrać dowolne dzieło kultury, bez jakichkolwiek ograniczeń ilościowych. Jeżeli ta inicjatywa się podoba, to prosimy o wrzucenie dowolnego datku do naszych skarbonek, które w całości przekazujemy na naszych niepełnosprawnych podopiecznych – podkreśla Angelika.

Atrakcji na gliwickim rynku nie zabraknie, choć z powodu sytuacji epidemiologicznej program zostanie nieco uszczuplony w porównaniu do lat ubiegłych. W centrum miasta zabrzmi muzyka z płyt winylowych, będą animacje dla najmłodszych, a  animatorki zadbają o to, by zabawą zająć dzieci, podczas gdy rodzice będą szperać wśród stosów książek, płyt czy kaset. Kiermasz charytatywny rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 18.00.

Patrycja Cieślok

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj