Three Minute Thesis® to konkurs dla doktorantów, którzy w 3 minuty opowiadają o swoich badaniach.

- Ten konkurs to unikalna okazja do treningu mówienia o nauce w sposób przystępny i ciekawy, a do tego krótko i konkretnie. Doktorat to doskonały czas na szlifowanie takich umiejętność. Rosnąca co roku liczba zainteresowanych konkursem wskazuje wyraźnie, że to dobra ścieżka rozwoju komunikacji naukowej młodych naukowców – powiedziała dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ.  

Laureaci konkursu:
1. miejsce: Katarzyna Sindera (Instytut Inżynierii Chemicznej PAN) – „Człowiek w smogu, smog w człowieku - problem XXI wieku?”
2. miejsce: Kacper Kuta (Politechnika Śląska) – „Dedal czy Ikar? Analiza żywotności satelit”
3. miejsce: Eryk Goldmann (Politechnika Śląska) – „Beton czuje!”

Nagroda publiczności: Katarzyna Sindera
Nagroda inżynierska: Krzysztof Grzyb (Politechnika Śląska) – „Czy konstrukcje budowlane potrafią mówić?”

Sponsorami nagród finansowych byli: JAS FBG, AIUT, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
Sponsor nagrody inżynierskiej: EMT Systems
Sponsor nagrody publiczności: Uczelniana Rada Samorządu Doktorantów
Sponsor nagród książkowych: Helion

Three Minute Thesis® to konkurs z zakresu komunikacji naukowej, polegający na zaprezentowaniu zagadnień i badań związanych z doktoratem. Jego ważnym aspektem jest czas przeznaczony na wystąpienie – to tylko 3 minuty, podczas których doktoranci w sposób przystępny i zrozumiały dla odbiorców niezwiązanych z dziedziną muszą wyjaśnić, czym się zajmują w działaniach naukowych.

Tegoroczna, piąta już śląska edycja Three Minute Thesis® była zorganizowana przez Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej oraz Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Politechniki Śląskiej. Do udziału w eliminacjach zgłosili się doktoranci z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Inżynierii Chemicznej PAN w Gliwicach, Uni

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj