Nie milkną echa pojedynku derbowego pomiędzy Piastem a Górnikiem. Spotkanie rozegrane w Zabrzu nie przyniosło wielkich sportowych emocji i zakończyło się minimalną wygraną zabrzan 1:0.  
Zawrzało za to na trybunach. Kibice urządzili festiwal wyzwisk i wulgaryzmów. Eskalacja niezdrowych emocji nastąpiła w drugiej części meczu. Zabrzańscy fani podpalili na swoim sektorze symbole Piasta. Kibice z Gliwic rzucali z kolei racami i petardami w stronę boiska oraz miejsc zajmowanych przez przeciwników. Wyrywali też krzesełka, którymi ciskali w stronę służb porządkowych. 

W związku z tymi wydarzeniami Górnik musi zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys., a Piast - 30 tys. zł. Kibice zespołu z Zabrza nie mogą także jechać na najbliższe dwa mecze swojej drużyny, a fani niebiesko-czerwonych – na trzy. Ponadto zorganizowana grupa kibiców Piasta nie będzie dopingować zespołu na dwóch najbliższych meczach rozgrywanych w Lotto Ekstraklasie na Arenie Zabrze.

Dla Piastunek są też kary personalne. Jedno spotkanie z trybun obejrzy kierownik drużyny Adam Fudali. Surowo potraktowany został bramkarz Jakub Szmatuła – kiedy w końcówce spotkania sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Górnika, piłkarz nie wytrzymał ciśnienia, doskoczył do arbitra i naruszył jego nietykalność cielesną. Za to zachowanie golkipera ukarano czerwoną kartką. Komisja ligi zdyskwalifikowała go w czterech meczach Lotto Ekstraklasy. 

(san)
foto: Irek Dorożański 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj