Powiat staje się coraz piękniejszy, a to za sprawą porządków, które tym razem miały miejsce nad zbiornikiem Pławniowice. Oby taki stan rzeczy potrwał jak najdłużej. 
Pławniowice – to kolejne miejsce na mapie powiatu gliwickiego, które zostało oczyszczone z zalegających śmieci. W niespełna dwa tygodnie wysprzątano dwa największe zbiorniki – Dzierżno Duże oraz Pławniowice, podczas których zebrano i wywieziono kilka kontenerów śmieci.

W minioną sobotę – 3 lipca podczas dwugodzinnej akcji „Wielkiego sprzątania zbiornika Pławniowice” zebrano cztery kontenery śmieci. Po raz kolejny oprócz typowych odpadów, które można znaleźć nad wodami, takie jak opakowania po przekąskach czy napojach, było bardzo dużo śmieci wielkogabarytowych, co regularnie powtarza się nad większością wód. Znaleziono takie perełki jak: opony samochodowe, elementy wyposażenia domu - meble, materace z łóżek, pozostałości po grillu, a także ubrania. W imprezie uczestniczyło ponad 100 osób, do których dołączali kolejni ochotnicy, którym nie był obojętny bałagan, jaki zastali na miejscu. Dużym plusem całego wydarzenia była pogoda, która dopisała, a brak męczącego upału dodatkowo zachęcał do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Kolejnym atutem pogodowym – była niewielka liczba plażowiczów, dzięki czemu nie było problemu z wysprzątaniem linii brzegowej zbiornika. Po porządkach wokół zbiornika Pławniowice dla uczestników przygotowana została grochówka, która dodała sił po ciężkiej pracy. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji dla zainteresowanych – pokaz ratownictwa wodnego, czy pokaz sprzętu przeciwpożarowego oraz sprzętu pływającego, a także gry i zabawy dla najmłodszych.

To kolejna akcja, która wpisuje się w kampanię społeczną Wód Polskich - #WodyToNieŚmietnik, ma na celu uświadomić mieszkańcom oraz turystom o problemie zaśmiecania terenów zielonych.
- Chcielibyśmy, by podobne akcje jeszcze w tym roku odbyły się w drugiej części województwa, czyli nad zbiornikami - Kuźnica Warężyńska - Pogoria IV oraz nad zbiornikiem Przeczyce na terenie Zagłębia Dąbrowskiego. Po zakończeniu sezonu wakacyjnego chcielibyśmy pozbierać to, co turyści, letnicy pozostawili po sobie – informuje Linda Hofman, rzecznik prasowy, PGW Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

(pc)

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj