Jutro (wtorek, 26 marca) kierowcy powinni być czujni. Punktualnie o godzinie 6.00 na naszych drogach rozpocznie się akcja "Bezpieczne skrzyżowania". 
Więcej patroli zobaczymy właśnie w rejonie skrzyżowań. Policjanci z drogówki będą kontrolować, czy kierowcy nie łamią przepisów, np. nie przejeżdżają na tzw. późnym pomarańczowym. 

Szczególnym nadzorem objęte zostaną  także przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowań oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do różnych zdarzeń drogowych.  

- Jutrzejsze działania mają charakter akcyjny. Innymi słowy – więcej mundurowych niż zwykle zostanie do nich oddelegowanych. Nie znaczy to, rzecz jasna, że na co dzień nie reagujemy na łamanie przepisów - mówi podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.

Jak dodaje rzecznik, coraz więcej osób posiada teraz rejestratory i powiadamia policję o zaobserwowanych wykroczeniach. Anonimowo nadsyłane są informacje z podaniem daty oraz godziny.

- Wiele skrzyżowań w mieście jest też monitorowanych. Kierowcy bywają więc zaskakiwani wezwaniem na policję. Przyjeżdżają do komendy i oglądają swoje wyczyny, zarejestrowane przez kamery - mówi Słomski.
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Jergaj 2019-03-25 15:39:20
    No proszę Was, święto jak byk. Policja wraca do starych,sprawdzonych działań. A pamięta ktoś budkę, podobną do telefonicznej która stała na skrzyżowaniu koło UM z napisem MO ??? Tam prawie zawsze kotś z milicjantów dyżurował. Podobnie było na głównych ulicach miasta jak Zwycięstwa, Dworcowa itd. zawsze były patrole piesze które obserwowały kierowców jak i pieszych. Było taniej niż dzisiaj, wszędzie radiowozem. Ale kiedyś milicjant miał posłuch, zatrzymał, ukarał i po balu. Dzisiaj musi był dwóch bo każda interwencja musi mieć świadka, przynajmniej takie wrażenie można odnieść.
  • ... 2019-03-25 16:10:25
    Uwadze szanownych policjantów, nie tylko od święta, polecam skrzyżowanie Jana Śliwki pod DTŚ, codziennie dziesiątki kierowców zawracają tam na zakazie, wjeżdżając wprost na przejście mające zielone światło. Codziennie.