W ubiegły weekend dwie drużyny SPR Sośnica Gliwice rywalizowały w finałach 1/16 mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej.

Pierwsza (mistrzynie Śląska) brała udział w trzydniowych zmaganiach w hali sportowej przy ul. Chorzowskiej. Po dwóch wygranych i jednej porażce awansowała do 1/8 finałów. Zawody te zostaną rozegrane w dniach 8-9 lutego w Tczewie. Nasze szczypiornistki pokonały w Gliwicach Handball 28 Wrocław oraz MKS PM Tarnów, a w niedzielnym finale, po dramatycznej końcówce, uległy jedną bramką drużynie MKS PR Gniezno. Gliwiczanki awans wywalczyły z drugiego miejsca.

Druga drużyna Sośnicy (brązowe medalistki województwa śląskiego), walcząc z zespołami z Kielc, Lubina oraz Olkusza, nie zdołała przejść do dalszego etapu rozgrywek.