Festiwal odbędzie się w restauracji Leśna Perła. To pomysł grupy mieszkańców gminy, a zrodził się po udziale w Cake Festiwal, który miał miejsce w 2018 roku w katowickim Spodku.
W powiecie gliwickim jest ponad 50 piekarni i cukierni, działających od  pokoleń,  jak i wielu lokalnych pasjonatów trudniących się wypiekiem różnorodnych produktów. 

-  Pomyśleliśmy więc, że warto  stworzyć wydarzenie z pokazami umiejętności piekarniczych i cukierniczych. Skorzystałoby z niego wielu mieszkańców - mówi Regina Wieczorek, społeczniczka i współorganizatorka festiwalu. 

Festiwal rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 18.00. Będzie można zobaczyć 30 stoisk z wyrobami przedsiębiorców branży piekarniczo-cukierniczej oraz pokazy i warsztaty sztuki cukierniczej. Zaplanowano również rozstrzygnięcie konkursu na lokalny wyrób cukierniczy w kategoriach: tort, ciasto, ciasteczko.

Dla najmłodszych - pokój słodkości, warsztaty czekoladowe prowadzone przez Natalię Aurorę Ignacek. Wśród gości specjalnych - Krzysztof Klapec i Sylwia Nikodon - mistrzowie Polski w lodziarstwie oraz Tomasz Nowak, właściciel cukierni Sweet Home Silesia w Katowicach. Oprawę muzyczną zapewni Bernadeta Kowalska.  

Na festiwal obowiązują bilety wstępu.     


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj