Aspirant sztabowy Krzysztof Tacka, kierownik rewiru dzielnicowych z Łabęd, stanął na podium wojewódzkich eliminacji XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Organizatorem była komenda wojewódzka w Katowicach, a dzielnicowych oceniali mundurowi prewencji, instruktorzy strzelania oraz policyjni psychologowie. 
                            
Uczestnicy zawodów musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Ich zadaniem było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić instrukcji. 

Komisja oceniała tu znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii, zaś szczególnie ważna była komunikacja werbalna i niewerbalna czy stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy. 

Drugim wyzwaniem – sprawdzian umiejętności strzeleckich, wymagający nie tylko celnego oka, ale i odpowiedniego zachowanie przed i po strzelaniu. 

Potem swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych, w tym nasz aspirant, a na koniec wszyscy mierzyli się z testem z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowania rewirem dzielnicowych.

Najlepszym kierownikiem dzielnicowych został policjant z Piekarach Śląskich, drugi był funkcjonariusz z Mysłowic, a trzeci właśnie Krzysztof Tacka z Gliwic. 

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • Magdalena 2019-09-15 21:12:14
  Gratulacje
 • Jars 2019-09-15 22:48:57
  Brawo
 • Łabędź 2019-09-15 23:34:00
  Brawo ! 4 KP ma najlepszych policjantów !
 • Arkadiusz 2019-09-16 09:36:40
  Moje gratulacje