PalmJazz się nie poddaje, choć finiszuje z ograniczoną liczbą słuchaczy. 
Większość festiwalowych bywalców, nie mając dostępu do koncertów „w naturze”, korzysta z sieciowych transmisji na żywo. 

Z początkiem listopada znowu na scenie Jazovii staną panie. We wtorek (3 listopada) śpiewała dla nas Kasia Moś, we czwartek (5 listopada) powitamy na scenie festiwalu Monikę Borzym. 

Ta charyzmatyczna wokalistka jazzowo-soulowa młodego pokolenia bywa określana mianem „polskiego muzycznego towaru eksportowego”. Ma na swoim koncie już sześć solowych albumów. Gdy pojawiła się w Gliwicach w 2016 roku, prezentowała autorskie interpretacje piosenek Joni Mitchell. Rok później współpracowała już z Mariuszem Obijalskim, tworząc płytę „Jestem Przestrzeń” z poezją Anny Świrszczyńskiej, a w 2018 roku – z Nikolą Kołodziejczykiem, przy „Radio hedonistycznie”. 25 sierpnia 2020 roku ukazał się najnowszy projekt płytowy artystki – „Monika Borzym śpiewa stare piosenki”. W duecie z pianistą Krzysztofem Dysem Monika wyśpiewała tu polskie piosenki z lat 30. XX wieku, ze wspaniałymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara. Ten właśnie materiał usłyszymy na koncercie 5 listopada.

Jako ostatni w festiwalowym programie zaprezentuje się dyrektor artystyczny PalmJazzu – Krzysztof Kobyliński w programie Piano Solo. Krzystof Kobyliński jest polskim kompozytorem, aranżerem, pianistą, muzykiem zorientowanym w kierunku jazzu, ale nie stroniącym również od etno czy muzyki klasycznej. 

To – według statystyk Spotify – jeden z najczęściej słuchanych w świecie polskich jazzmanów, twórca kilkudziesięciu albumów i koncertowych projektów, w których brała udział czołówka polskiej i światowej sceny okołojazzowej. Jego kompozycje można usłyszeć w rozgłośniach Polski, Europy, Ameryki i Azji. Regularnie koncertuje niemal na wszystkich kontynentach, dając rocznie kilkadziesiąt występów, w tym na najważniejszych festiwalach jazzowych. Koncert Piano Solo w Arenie będzie transmitowany online, a stanowić ma część uroczystości rozdania nagród w konkursie organizowanym przez Górnośląską Agencję Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. 

PalmJazz Festival został dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. 

Ewa Piasecka
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj