Liczba ofert pracy sukcesywnie wzrasta, dzięki czemu obecnie znalezienie zatrudnienia jest łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Pracowników poszukują zarówno firmy z branży handlowej, jak i przedsiębiorstwa produkcyjne i przemysłowe, a także banki. W przypadku bardziej atrakcyjnych posad wymagania są dość wysokie, dlatego warto wiedzieć jak się przygotować, aby znaleźć wymarzoną pracę.

Gdzie szukać pracy?

Pierwsze kroki warto skierować do urzędu pracy, ponieważ dzięki zarejestrowaniu w tej instytucji otrzymuje się ubezpieczenie zdrowotne i wsparcie w poszukiwaniu pracy. Jeśli jest taka konieczność, można również zmienić branżę, korzystając ze specjalnych kursów i szkoleń. Rejestracja w urzędzie pracy daje spore możliwości w zakresie zwiększania swoich kompetencji. Ponadto doradca zawodowy podpowie, jak napisać profesjonalne CV i inne dokumenty aplikacyjne. W samym urzędzie oraz na jego stronie internetowej można na bieżąco sprawdzać oferty pracy i aplikować na wybrane stanowiska.

Nowa praca – oferty w internecie

Oferty pracy można też znaleźć w internecie, np. poprzez serwis Aplikuj.pl. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu można sprawdzić, czy dany pracodawca jest polecany, czy może lepiej go unikać. Ponadto na stronie znajdują się praktyczne porady oraz wzory CV, listów motywacyjnych, podań o pracę czy życiorysów. Dzięki temu można w łatwy sposób samodzielnie przygotować niezbędne dokumenty i wysłać je do wybranego pracodawcy.

Szukając pracy w sieci, warto zachować ostrożność. Wiele ogłoszeń służy jedynie wyłudzaniu danych, dlatego najlepiej korzystać wyłącznie ze sprawdzonych i polecanych portali.

Nowa praca – wskazówki

Podstawowa kwestia w przypadku poszukiwania nowej pracy to profesjonalne CV. Wielu osobom jego przygotowanie sprawia kłopot, dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, np. w artykule Nie wiesz co wpisać w rubryce „zainteresowania” w CV? Kolejna ważna kwestia to praca nad swoimi kompetencjami oraz określenie swoich mocnych i słabych stron. W poszukiwaniu pracy niezbędna jest mobilność i dobre relacje z ludźmi. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie mediów społecznościowych i stałe śledzenie sytuacji na rynku pracy. Nie można się zniechęcać i warto uwierzyć w siebie oraz swoje możliwości, a wtedy wymarzona praca będzie na wyciągnięcie ręki.

Materiały partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj