Donice z kwiatami i krzewami, krzesła, makieta odcinka Zwycięstwa -od Barlickiego do alei Przyjaźni, ankieterzy badający potrzeby mieszkańców, jako użytkowników głównej miejskiej ulicy, kolorowe, włóczkowe drzewo. To wszystko podczas ogólnopolskiej akcji Żywa Ulica.

22 kwietnia w Warszawie, Krakowie i Gliwicach eksperyment z miejską przestrzenią - Żywa Ulica. Niestety, w naszym mieście władze nie zgodziły się na przeprowadzenie akcji w takim charakterze, jak w stolicy czy Krakowie, czyli na ułożenie pasów rowerowych, rozmieszczenie ławek i parkletów. Dlatego aktywiści miejscy z Ośrodka Studiów o Mieście Gliwice, Gliwickiej Rady Rowerowej  i Stowarzyszenia Przed Siebie przygotowali własną wersję.

Żywa Ulica budziła żywe zainteresowanie mieszkańców, którzy chętnie dzielili się swoimi uwagami. Podczas badań socjologicznych pytano o sposób przemieszczania się po Zwycięstwa a odpowiedzi przyklejano na specjalnych tablicach. Zdecydowana większość odpowiadała, że pieszo. 

Więcej o akcji Żywa Ulica w papierowym wydaniu "Nowin" z 26 kwietnia.    

Galeria

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • Jurej 2017-04-22 16:57:22
  Dobrze, że są takie akcje. I dobrze, że ktoś mówi władzom "sprawdzam". Od kiedy to słyszymy o tym, że Zwycięstwa ma być aleją. Że będą ogródki, ławki i inne fanaberie. Pan prezydent w każdym wyborczym programie zapisuje sobie ten punkt, a potem kpi z mieszkańców, nie realizując go.
  • ers 2017-04-24 10:24:22
   Przecież na ulicy przyjaznej mieszkańcom nie da się zarobić. Ma być pustynia bankowo-samochodowo-komórkowa i tyle!
 • Valdorf 2017-04-23 08:42:17
  Żeby posadzić najpierw trzeba z ratusza chwasty usunąć.
 • pustynia 2017-04-25 10:10:02
  za obecnego prezydenta ul. Zwycięstwa stała się ,, pustynią". Jest ciągiem bankowo-pożyczkowym . Kompletna porażka . Czas na zmianę . Pora na emeryturę . Panu już dziękujemy itd.