Każdy z nas chciałby nauczyć się języka obcego najszybciej jak to możliwe. W praktyce jednak często perfekcyjne opanowanie języka, zajmuje nawet kilka lat.

Poza faktem, że każdy z nas uczy się w swoim własnym tempie, dochodzi jeszcze do tego kwestia poziomu trudności danego języka, ilości słownictwa, a także sposobu nauki. Mimo, iż niemożliwe jest opanowanie języka w kilka minut, to istnieje kilka technik, które w kilka chwil mogą znacznie poprawić nasze zdolności językowe. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 

Jak najwięcej rozmawiaj w danym języku

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych warunków opanowania języka obcego jest uczenie się go w praktyce. Jeśli nie masz z kim rozmawiać w danym języku, postaw na lekcje dodatkowe, czy korepetycje z angielskiego. Na stronie BUKI możesz znaleźć doświadczone osoby, które pomogą Ci w nauce języka, a co najważniejsze będą z Tobą rozmawiać, posługując się właśnie tym językiem, którego chcesz się nauczyć. Dotyczy to nie tylko języka angielskiego, ale wszystkich innych języków obcych. Najważniejsze jest, aby swobodnie porozumiewać się w danym języku. Sama nauka słownictwa i zasad gramatyki nie pomoże nam, kiedy wybierzemy się w podróż do kraju, gdzie dany język obowiązuje.

 

Oglądaj filmy i czytaj książki w języku angielskim

To chyba najprzyjemniejsza, a zarazem jedna z najkorzystniejszych metod nauki języka obcego. Słuchając rozmów osób komunikujących się w danym języku obcym, możesz poznać go od „wewnątrz”. Język angielski „w praktyce” wygląda nieco inaczej niż ten, którego uczą Cię podręczniki szkolne. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z angielskim, włącz film z napisami w języku polskim. W ten sposób słyszysz rozmowy w języku angielskim, ale przed oczami masz dodatkowo polskie tłumaczenie. Podobnie jest w przypadku książek. Czytając w języku angielskim poznajesz jak naprawdę brzmią rozmowy dwojga ludzi, a także uczysz się nowego słownictwa.

 

Piosenki w języku angielskim

Myślisz, że większość piosenek opowiada o miłości? Może i tak, ale faktem jest, iż piosenki opowiadają przede wszystkim o życiu. Jeśli dobrze się nad tym zastanowisz, to są one niesamowitą skarbnicą słownictwa z każdej kategorii życia. Przy tym należy zwrócić uwagę na to, iż przecież muzyki słuchamy dla przyjemności, a słowa same zostają w naszej pamięci. Jest to więc znakomity sposób nauki języka.

 

Naucz się języka na swój sposób

Bardzo ważne jest, aby ucząc się języka angielskiego skupić się na słownictwie, które nas dotyczy. Oczywiście z czasem naturalne jest, że będziemy to słownictwo poszerzać, ale na początku naszej przygody znacznie ważniejsze jest, aby opanować do perfekcji to, co jest nam potrzebne i z czego będziemy korzystać. Jeśli więc nie planujesz studiować medycyny w języku angielskim, nie zaprzątaj sobie głowy skomplikowanymi terminami medycznymi. Natomiast jeśli planujesz podróż do kraju, w którym używa się języka angielskiego, to skup się na kwestiach, które będą Ci naprawdę potrzebne, jak zapytanie o kierunek, zamówienie jedzenia w restauracji, rozmowa z obsługą hotelu, czy stewardessą. Zadbaj o podstawy, a kiedy już je opanujesz, zacznij pracować nad poszerzeniem swojego słownictwa.


Materiały partenra

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj