W meczu Piasta z Jagiellonią Białystok padły cztery bramki. Wszystkie strzelili Hiszpanie. Zespół z Gliwic wygrał 3:1.

Gerard Badia i Jorge Felix – hiszpańscy piłkarze Piasta strzelili w piątek Jagiellonii trzy bramki. Dały one naszej drużynie zwycięstwo w meczu kończącym pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Co ciekawe, dla białostoczan gola zdobył także Hiszpan – Jesus Imaz.

Po ostatnim remisie z Górnikiem w Zabrzu trener Waldemar Fornalik wrócił do zwycięskiego składu. Od pierwszej minuty w wyjściowej jedenastce znalazł się więc Gerard Badia. W drużynie gości na murawę wybiegli zaś Imaz i Klimala - widać było, że Jagiellonia przyjechała z dużym apetytem na zwycięstwo.

Od mocnego uderzenia zaczęli gliwiczanie. Ale bramki jeszcze nie zdobyli. W odpowiedzi zaatakował ich Imaz, lecz jego piłka przeszła obok słupka. Te dwie początkowe akcje tylko potwierdziły, że obie drużyny bardzo chciały wygrać. W końcu futbolówkę w siatce udało się umieścić Felixowi. Wprawdzie sędzia boczny pokazał spalonego, jednak po sprawdzeniu w VAR bramkę uznano. Piast prowadził 1:0.

Goście tymczasem nawet nie potrafili wejść w pole karne gospodarzy. Ci z kolei, gdy tylko nadarzyła się okazja, „ukłuli” rywala po raz drugi.

Okazję na dobicie przeciwnika gliwiczanie mieli jeszcze w doliczonym czasie gry, ale strzały Milewskiego, Feliksa i Hateley’a zostały skutecznie zablokowane. Jednak do szatni po pierwszej połowie nasi i tak schodzili zadowoleni, z wynikiem 2:0.

Zaraz po przerwie Imaz strzelił kontaktowego gola, po którym Jagiellonia zwietrzyła szansę na dogonienie Piasta. Mecz się zaostrzył, sędzia coraz częściej sięgał po kartki. Ostatecznie to Feliks, strzałem z bliska, podwyższył na 3:1 dla gospodarzy.

Dzięki wygranej nasza drużyna zapewniła sobie miejsce na podium na czas przerwy reprezentacyjnej oraz świetną pozycję startową do drugiej części sezonu.

Piątkowy mecz na stadionie przy Okrzei oglądało 4134 widzów. Podczas spotkania doszło do poważnego wypadku jednego z kibiców Jagiellonii. Cieszący się ze zdobytej bramki 22-latek przeleciał przez barierkę na schodach prowadzących na trybuny i spadł, uderzając o betonowe podłoże. W stanie ciężkim trafił do szpitala.

Niestety, wypadek to skutek łamania zasad: podczas meczu kibicom nie wolno przebywać w ciągach komunikacyjnych, o czym i tym razem przypominał spiker.

Piast: 26. František Plach – 28. Bartosz Rymaniak, 88. Uroš Korun, 34. Piotr Malarczyk, 2. Mikkel Kirkeskov – 19. Sebastian Milewski (82, 71. Dominik Steczyk), 18. Patryk Sokołowski, 6. Tom Hateley, 11. Jorge Félix, 21. Gerard Badía (90, 20. Martin Konczkowski) – 9. Piotr Parzyszek (57, 89. Patryk Tuszyński).