SOBOTA PEŁNA MODOWYCH INSPIRACJI.

Pokaz filmu dokumentalnego o pracy Tomasza Ossolińskiego, spotkanie z projektantem oraz ekologiczne warsztaty projektowania odzieży – to wszystko wydarzy się w Centrum Handlowym FORUM, w sobotę, 11 marca. To wyjątkowa okazja dla klientów gliwickiego centrum, by od kulis zobaczyć pracę jednego z najbardziej znanych polskich projektantów mody.

Spotkania z modą w sobotę, 11 marca, rozpoczną się od projekcji filmu „Befor the show” o 9:30 w Cinema City. Po filmie projektant Tomasz Ossoliński będzie odpowiadał na pytania publiczności. Dla osób inspirujących się twórczością pochodzącego z Gliwic projektanta będzie to również okazja do rozmów.

 – Wiosna to wspaniały moment, by mówić o modzie. W naszych sklepach pojawiają się już wiosenne kolekcje odzieży, a więc to idealny czas na inspirowanie się twórczością tak znanego projektanta jak Tomasz Ossoliński – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Po spotkaniu z Tomaszem Ossolińskim rozpoczną się ekologiczne warsztaty projektowania odzieży. Pod hasłem „Drugie życie podkoszulka” dr inż. Monika Bogusławska– Bączek, kierownik Katedry Wzornictwa i profesor Akademii Śląskiej w Katowicach, zaprezentuje co można zrobić ze starym T-shirtem, by stał się nowym, wyjątkowym ciuchem na różne okazje. Osoby chcące wziąć udział w warsztatach muszą zabrać ze sobą podkoszulek, który będzie cięty, wiązany, malowany czy wyszywany. Warsztaty będą trwały od 12:00 do 16:00, na scenie głównej (poziom0).

 – Warsztaty poprowadzą ze mną także moi studenci – przyszli projektanci. Wspólnie pokażemy jak można inspirując się wiosennymi trendami mody zrobić niecodzienne ubranie z podkoszulka, który już nam nie służy. W mojej pracy naukowo-artystycznej wiele miejsca poświęcam zrównoważonej modzie i upcyklingowi, które stają się obowiązkowymi trendami biorąc pod uwagę wyzwania związane z produkcją odzieży. Dlatego też podczas warsztatów pokażemy jak niepotrzebne i znudzone ciuchy mogą dostać nowe życie – mówi dr inż. Monika Bogusławska– Bączek, kierownik Katedry Wzornictwa Akademii Śląskiej w Katowicach.

Udział w warsztatach oraz projekcji filmu „Before the show” jest bezpłatny. Należy się jednak zarejestrować w stacjonarnym punkcie informacyjnym (poziom 0) lub dzwoniąc: 32 335 73 00. Liczba miejsc ograniczona dlatego warto się pospieszyć.

To będzie dzień pełen modowej inspiracji! Zapraszamy do CH FORUM!

Materiał partnera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj