Aż siedem medali zdobyli na tegorocznych mistrzostwach Śląska szpadzistki i szpadziści Piasta Gliwice. Zawody rozegrano w Radlinie, a turniej zdominowali reprezentanci Piasta i  RMKS Rybnik.

Największą niespodziankę sprawiła nasza żeńska drużyna. Team walczący w składzie Karolina Staszulonek, Ewa Kawencka, Klara Majgier i Bernadetta Majgier pokonał w walce o złoto  faworyzowany  RMKS Rybnik 45:43. W drużynie z Rybnika walczyły dwie wicemistrzynie Polski, więc zwycięstwo tym bardziej cieszy.

W turnieju indywidualnym szpadzistów ze złotego medalu i tytułu mistrzowskiego cieszył się rybniczanin Kamil Huwer (RMKS Rybnik), pokonując w walce finałowej 15:13 Wacława Bartolewskiego z  Piasta Gliwice. Niewiele naszemu szpadziście zabrakło do najwyższego stopnia podium...

W zawodach szpadzistek złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła Alicja Klasik, pokonując 15:10 Kingę Zgryźniak. Medale brązowe przypadły Karolinie Staszulonek i Ewie Kawenckiej (obie Piast Gliwice).

W turnieju drużynowym szpadzistów tytuły, mistrzowski i wicemistrzowski, przypadły dla drużyn z Rybnika. Brązowy medal wywalczyli szpadziści Piasta Gliwice w składzie: Michał Bar, Wacław Bartolewski, Stefan Chrapka i Piotr Migas.

Liczba medali świadczy o tym, że w sekcji szermierczej, która w tym roku będzie obchodzić swoje 70-lecie, nie brak utalentowanej młodzieży i przynajmniej pod względem  sportowym można optymistycznie spoglądać w przyszłość.