Golfiści z naszego miasta spotkali się na czeskim polu w Kravare, aby rozegrać dwunasty turniej o mistrzostwo Gliwic. Dwudniowa rywalizacja  zgromadziła 30 zawodników, którzy walczyli o tytuł w kategoriach brutto i netto.
 
   Wyniki po pierwszym dniu zawodów ukształtowały czołówkę, z której wyłonić mieli się mistrz i mistrzyni Gliwic. Ponieważ w golfie wszystko  jest możliwe do ostatniego uderzenia, dlatego walka w drugim dniu była bardzo emocjonująca. O tytule wśród mężczyzn zadecydowała rozgrywka na ostatnim dołku. Łukasz Szumański i Igor Zagórowski uzyskali ten sam końcowy wynik. Regulamin zawodów był taki, że w przypadku remisu o tytule decyduje HCP zawodnika (wykładnik umiejętności), a ten mieli  taki sam! Dlatego zdarzył się precedens, który sprawił, że w roku 2012 mamy dwóch mistrzów Gliwic. Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Chaba.
    Mistrzynią naszego miasta została Zofia Paradysz, drugie miejsce zajęła Barbara Warot, a trzecie Ilona Goli. W kategorii strokeplay netto wygrał Piotr Hampel, zaś miejsce drugie i trzecie zdobyli odpowiednio: Konrad Odziomek i Marcin Żemaitis. W tej samej kategorii wśród kobiet wygrała Iwona Szmit-Szumańska, która wyprzedziła Ewę Raczkowską i Katarzynę Czajkę. Piotr Afiniec wygrał klasyfikację STB netto, a kolejne miejsca zajęli Jarosław Czajka i Krzysztof Szwaja.
    Ponieważ golf stał się w tym roku dyscypliną olimpijską, mamy nadzieję, że popularność tego sportu w naszym kraju znacznie wzrośnie. Polska ma  obecnie zawodnika, który w rankingu najlepszych amatorów na świecie zajmuje ósme miejsce i w tym roku podpisze kontrakt zawodowy. Wszyscy  golfiści w naszym kraju kibicują Adrianowi Meronkowi.
Członkowie Gliwickiego Klubu Golfowego zapraszają wszystkich chętnych do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.golfgliwice.pl.

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj