Gliwiccy golfiści już po raz XVII rozegrali mistrzostwa naszego miasta. Udało się je zorganizować dopiero w weekend 22-23 września. Poprzednie dwa terminy zostały odwołane ze względu na fatalną pogodę.
W pierwszym dniu rywalizowano na długim i trudnym 18 dołkowym polu Kraków Valley w Paczółtowicach, a w drugim na jednym z najbardziej zielonych 9 dołkowym polu Karolinka w Kamieniu Śląskim. Po pierwszym dniu w klasyfikacji kobiet na pierwszym miejscu uplasowały się dwie zawodniczki i dopiero drugi dzień zawodów rozstrzygnął o tytule. Ostatecznie mistrzynią została Zofia Paradysz. Tytuł I wicemistrzyni wywalczyła Ewelina Fajer, a drugiej Anna Unold. W klasyfikacji mężczyzn w drugim dniu w czołówce doszło do ogromnych zmian, po których dzięki najlepszemu wynikowi w tym dniu mistrzem Gliwic w 2021 r. został Łukasz Szumański. Wicemistrzowski tytuł wywalczył jego ojciec Mariusz, a tytuł II wicemistrza powędrował do Rafała Wolnego. W klasyfikacjach dodatkowych (z uwzględnieniem handicapu) najlepsi byli:
Grupa A 1. Piotr Fischer, 2. Wiesław Zagórowski, 3. Marcin Żemaitis
Grupa B: 1.Jerzy Wasilewski, 2. Augustyn Frączek, 3. Łukasz Sztandar.
W turnieju wzięło udział 26 członków Gliwickiego Klubu Golfowego. Mamy nadzieję, że za rok w kolejnych mistrzostwach weźmie udział jeszcze większa liczba gliwickich golfistów.