Za nami turniej o Puchar Prezesa Gliwickiego Klubu Golfowego. W tym roku członkowie GKG rywalizowali o trofea na polu Kraków Valley Golf & Country Club w Paczółtowicach koło Krakowa. 
Ich zmaganiom towarzyszyła bardzo wysoka temperatura, a że do pokonania było18 dołków, do rozegrania których trzeba przejść ok. 10 km wraz ze sprzętem ważącym prawie 20 kg to tym bardziej docenić trzeba wyniki osiągnięte przez zwycięzców.

W kategorii kobiet puchar zdobyła Julia Korus, a na drugim i trzecim miejscu znalazły się Katarzyna Czajka oraz Iwona Szumańska. Wśród panów zwyciężył Igor Zagórowski, a tuż za nim uplasowali się Mariusz Szumański i Henryk Bryniak.

W kategoriach handicapowych miejsca na podium zajęli: grupa HCP do 24 - 1. Marcin Żemaitis, 2. Aleksander Chaba, 3. Wiesław Zagórowski, grupa HCP powyżej 24 - 1. Grzegorz Białasiewicz, 2. Tomasz Koć, 3. Jerzy Wasilewski.

Golf to nie tylko rywalizacja, koncentracja, długi marsz, kolejne długie uderzenia i precyzyjne wtaczanie piłki do dołka, ale to przede wszystkim wielogodzinny trening, który pozwala precyzyjnie i powtarzalnie zagrywać tę małą piłkę. Dlatego gliwiccy miłośnicy golfa z niecierpliwością czekają na otwarcie szkoleniowo-treningowego obiektu przy ul. Kujawskiej w Gliwicach, gdzie będzie można poprawiać swoją grę bez konieczności długich dojazdów do Bytomia czy Siemianowic Śląskich.

Jeżeli jeszcze nigdy nie próbowaliście wysłać piłkę na odległość nieosiągalną w innych dyscyplinach sportu, to przyjdźcie i spróbujcie. Gwarantujemy, że zakochacie się w golfie od pierwszego uderzenia – mówią zgodnie członkowie GKG. 

(san) 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj