Podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, Magdalenę Baraniecką z Muzeum w Gliwicach wyróżniono Dyplomem Marszałka za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2019. 

Od dziewięciu lat, z sukcesem, Baraniecka prowadzi Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Gliwicach, z którego usług corocznie korzysta kilka tysięcy osób. Poza działalnością informacyjną centrum realizuje wiele projektów, które mają przyciągnąć zainteresowanie gliwiczan i turystów odwiedzających miasto. 

Baraniecka, z ramienia gliwickiego muzeum, odpowiada za realizację projektu Śląski System Informacji Turystycznej. Opracowała trasy wycieczek do audioprzewodników po starówce i śródmieściu. Współpracuje przy muzealnych wydarzeniach, jak Noc Muzeów i Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego, promujących lokalne oraz regionalne dziedzictwo. Wspólnie ze Studiem Plan przygotowała Plan Miasta Gliwice, który spotkał się z pozytywnym przyjęciem turystów i mieszkańców. Jest pomysłodawczynią i realizatorką konkursów promujących lokalne atrakcje turystyczne. 

Podczas gali, dziękując za uznanie, Barniecka podkreśliła, że turystykę można porównać do gry zespołowej, w której pozytywny rezultat osiąga się tylko w wyniku wspólnego działania. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj