Zwyciężyła w międzynarodowym konkursie organizowanym dla nauczycieli języka angielskiego przez Pearson, największą firmę edukacyjną na świecie. To wyróżnienie tych, którzy uczą w innowacyjny sposób.W konkursie uczestniczyło 1300 nauczycieli z całego świata, a jury wybrało sześciu regionalnych laureatów, wśród nich Agnieszkę Bilską. Nagrodą jest wyjazd na jedną z konferencji IATEFL lub TESOL (w Wielkiej Brytanii lub USA), której koszty pokrywa Pearson.

Jury było pod wrażeniem niesamowitej energii i pasji nauczania gliwiczanki, zaimponowała również liczba jej autorskich projektów, a także kreatywne użycie technologii w procesie nauczania. 

Agnieszka Bilska, na co dzień anglistka w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach, angażuje się i wykłada w gliwickim TechKlubie - na cyklicznych otwartych spotkaniach z osobami aktywnie działającymi w środowisku IT. Koordynuje projekt Superbelfrzy - nieformalną grupę rozwoju zawodowego nauczycieli, jest również autorką cyklu warsztatów dla nauczycieli, na których uczy, jak zaprojektować gry miejskie dla urządzeń mobilnych. Stworzyła, z myślą o najmłodszych, Gamifikację Edu - fanpage na Facebooku oraz CoderDojo - klub kodowania dla najmłodszych. Współtworzy gliwicki Warsztat Miejski, platformę współpracy tych, którzy lubią majsterkować na różne sposoby.  

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj