Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach najlepszą szkołą województwa śląskiego i jedną z najlepszych w Polsce. Tak wynika z rankingu „Perspektyw”.
                                      
Gliwickie technikum w ZSTI zostało niekwestionowanym mistrzem wśród śląskich techników i jedną z najlepszych szkół w kraju. To historyczny awans – jeszcze nigdy placówka edukacyjna z naszego miasta nie otrzymała za swoje wyniki tak wysokiego wyróżnienia.

Technikum nr 1 od kilku lat otrzymuje prestiżowy tytuł Złotej Szkoły w rankingu „Perspektyw”, co jest spowodowane wysoką zdawalnością matur oraz egzaminów zawodowych. Znakomitą jakość nauczania potwierdza także edukacyjna wartość dodana. 

Tegoroczny wynik jest zaś tak spektakularny, że trudno w niego uwierzyć nawet samemu dyrektorowi ZSTI. 

– Spodziewaliśmy się wysokiej lokaty, ponieważ nasi uczniowie bardzo dobrze zdali egzaminy maturalne i zawodowe, mieliśmy także olimpijczyka. Jednak gdy dowiedziałem się o pierwszym miejscu w województwie, przecierałem oczy ze zdumienia. To wyróżnienie ogromnie cieszy, ponieważ cała nasza społeczność ciężko pracuje na wizerunek szkoły  – mówi Janusz Magiera.

Dyrektor tak opisuje prowadzoną przez siebie placówkę: - Stawiamy na przyjazną atmosferę, współpracę uczniów z nauczycielami, monitorujemy osiągnięcia naszych wychowanków, realizujemy wiele projektów, a także współpracujemy z dwiema szkołami w Niemczech, nasi uczniowie odbywają praktyki u pracodawców, mają też możliwość wyjeżdżania na staże zawodowe za granicę. To wszystko powoduje, że szkoła jest wyjątkowa i chętnie wybierana przez młodzież oraz rodziców.

Tegoroczny sukces jednoznacznie potwierdza, że technikum nr 1 to od kilku lat najlepsza gliwicka szkoła. W rankingu maturalnym zajęła 11. miejsce w Polsce i pierwsze w województwie, zaś w rankingu ogólnym techników w kraju uplasowała się na miejscu 15., zaś w województwie i Gliwicach pozostaje niekwestionowanym liderem.

Dyrektor Magiera uczestniczył w uroczystej gali XXI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019, która odbyła się 10 stycznia w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Otrzymał dyplom z rąk przewodniczącego kapituły prof. dra hab. Jana Łaszczyka, redaktor naczelnej miesięcznika „Perspektywy” dr Bianki Siwińskiej oraz prorektora ds. nauki i rozwoju Politechniki Śląskiej prof. dra hab. inż. Marka Pawełczyka.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj