W ostatnim tygodniu wakacji kolarze z Gliwic wystartowali w dwóch wyścigach. W Łodzi ścigali się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencjach torowych,  w Głuchołazach wystąpili w Mistrzostwach Śląska MTB cross country.

Gliwicka młodzież przejechała po przeciwnikach niczym drogowy walec, zdobywając aż dziesięć medali!

W Łodzi na kolarskim torze brylował Krzysztof Pytlik, który już w pierwszym wyścigu, na 250 metrów ze startu zatrzymanego, wywalczył srebrny medal. W tej samej konkurencji Michał Waloszek był 8., Bartosz Marut 12., Mikołaj Skrzydło 14., Krzysztof Szewc 16., Daniel Sójka 21., Emil Sokoliński 22., a Wojciech Kusiakiewicz 23.

Kolejny srebrny medal Pytlik zdobył wraz z kolegami (Waloszkiem, Marutem i Skrzydło) w wyścigu drużynowym na dwa kilometry. Niewielki błąd sprawił, że gliwiczanie ulegli drużynie z Łodzi. Drugi nasz zespół, jadący w składzie: Szewc, Sójka, Kusiakiewicz i Sokoliński, uplasował się na czwartym miejscu.

Również w wyścigu punktowym po srebro sięgnął wybitnie dysponowany tego dnia Pytlik. Marut był 11., a Skrzydło 12.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W najbardziej torowej konkurencji, w sprincie, bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Pytlik, który wygrał wszystkie wyścigi!Waloszek był ósmy.

To było tydzień temu, a już w sobotę ścigano się na rowerach górskich w wyścigach MTB, tym razem o tytuły Mistrzów Śląska.

Znów rewelacyjnie jechali zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice Bike Atelier, którzy zdominowali podium. Wśród żaków Daniel Sójka uplasował się na trzecim miejscu, a Krzysztof Szewc był czwarty. W wyścigu młodzików złoto przypadło Waloszkowi, a brąz Filipowi Gruszczyńskiemu. Marut był 6., Pytlik 9., Kusiakiewicz 11., a Skrzydło 14. W młodziczkach zwyciężyła liderka rankingu Polskiego Związku Kolarskiego  Tatiana Gromada.

- Trasa w Głuchołazach jest bardzo trudna technicznie, a swoje dołożyła pogoda. Na szczęście nasi zawodnicy jechali na świetnych oponach CST, przygotowanych do ekstremalnych warunków, co wydatnie pomogło im w rywalizacji - mówi trener Andrzej Nowak.

W kolejnych wyścigach nasi zawodnicy zajęli miejsca: w juniorach młodszych Patryk Nogowczyk był drugi, a Adam Suliga trzeci, szósty był Wiktor Frajer, Bartosz Troszok siódmy.

W rywalizacji juniorów nasz jedynak - Antoni Olszar - pojechał kolejny dobry wyścig, zdobywając srebrny medal.

Bardzo dobre wyniki gliwiczanie zawdzięczają swemu talentowi, popartemu ciężką pracą. Nie byłoby ich jednak, gdyby nie upór trenera Nowaka i wsparcie miasta oraz sponsorów: PWiK Gliwice, Agencji Ochrony Certum, radia CCM i producenta flag - firmy A3.