Trzynaste emerytury trafiają na konta

Ruszyła wypłata trzynastych emerytur. Pieniądze wraz z majową emeryturą bądź rentą pojawiły się na koncie pierwszych świadczeniobiorców 30 kwietnia.  Oddział ZUS w Zabrzu wypłaci je 230 tys. osobom. 
więcej

Grillowanie z klasą. W ogrodowych wędzarniach

Gliwicki Grillpal wychodzi naprzeciw  wielbicielom dobrego wędzonego jedzenia. Nowoczesne wędzarnie ogrodowe dostępne w szerokim asortymencie dają pewność, że wędzone potrawy będą zdrowe, smaczne i idealnie przyrządzone. 
więcej

Ekonomia strajku. Kto zyskuje, kto traci na proteście nauczycieli

Szkoły wracają do pracy. Za protest nauczycieli płacili, nerwami, nie tylko uczniowie i rodzice. Nie zarabiali strajkujący, traciła  gospodarka, np. firmy kateringowe i przewozowe. Ale są też odnoszący korzyści  – samorządy. Każdy dzień przestoju szkół pomniejszał wydatki na pensje nauczycieli, przy zachowaniu tej samej wysokości subwencji oświatowej od państwa. 
więcej

Atrakcja z Legendii nagrodzona w USA

Polacy jednak z Oscarem! I choć nie chodzi o „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego, którą ominęła w tym roku zasłużona nagroda przemysłu filmowego, to Oscar światowej branży rozrywkowej trafił właśnie do Polski. Konkretnie do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, które uhonorowane zostało statuetką TEA Thea Awards za otwartą w ubiegłym roku rodzinną atrakcję, Bazyliszka. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 13 kwietnia w Disneyland Resort w Anaheim w stanie Kalifornia. Legendię reprezentował podczas niej dyrektor parku, Paweł Cebula.


więcej

Dzieci z Brzezinki mają nowe przedszkole. Wreszcie!

Miało działać już wcześniej. Miało być tańsze. Miała go wybudować inna firma. Ale to już historia. Najważniejsze, że powstało. Dzieci z Brzezinki mają nowe przedszkole. Jest większe, nowocześniejsze i lepsze pod wieloma innym względami od dotychczasowego. 
więcej

Park Chrobrego z toaletą. Niestety, dopiero na koniec sezonu

Błagalne „mamo, siku” podczas zabawy w "Chrobrym" przestanie być sygnałem nadciągających kłopotów. W parku pojawi się nowoczesna samoobsługowa toaleta. Z planów Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach wynika, że stanie się to najwcześniej w trzecim kwartale. 
więcej