Trzecie wydanie bestsellerowej książki Bogusława Tracza.
Sprzedana w setkach egzemplarzy i nagrodzona przez marszałka województwa śląskiego jest drugą, po „Dziejach Miasta Gliwice” Benno Nietschego, historyczną monografią miasta wydaną w ostatnich kilku latach przez Muzeum w Gliwicach. - Zainteresowanie publikacją z pewnością przerosło nasze oczekiwania, która już w dniu premiery stała się bestsellerem. Jako wydawcę cieszy mnie, że dla tak wielu osób historia Gliwic jest ważna i że chcą ją poznawać, sięgając po wartościowe monografie. To książka, która spełniła moje marzenia również jako czytelnika. Chciałem, by opowieść o dziejach naszego miasta była pasjonująca, opatrzona merytorycznym, ale nienudzącym komentarzem. By brzmiała tak, jak powinna opowieść o naszym domu. Z tą myślą oddajemy ponownie do rąk czytelników biografię Gliwic – mówi dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk. Książkę zakupić będzie przez stronę internetową Muzeum oraz w księgarni Kawka w Gliwicach.   

- Początkowo założyłem dwa lata na ukończenie książki, ostatecznie minęło pięć wiosen, zanim postawiłem ostatnią kropkę. Klucz był często intuicyjny, ale oczywiście brałem pod uwagę wskazówki wynikające z prac innych historyków, autorów podobnych, przekrojowych, monografii miast. Chciałem uniknąć dominacji polityki czy gospodarki nad życiem codziennym i odwrotnie. To nie było proste, pewnie nie zawsze się udawało – tłumaczy Bogusław Tracz.
Książkę  można kupić rzez stronę internetową muzeum oraz w księgarni Kawka w Gliwicach.  
wstecz

Komentarze (3) Skomentuj

 • Fredo 2021-01-10 18:47:21
  A o PO gliwickiej i jej sbeckich korzeniach jest? O funkcjonariuszach UM i rodzinnych koligacjach z katownią przy ul. Barlickiego? O szajce spod Pewexu, która steruję do dziś geszeftami w mieście i o hali "bubel", która zastąpiła tak potrzebny szpital w Gliwicach? Drodzy mieszkańcy mam dla was smutną wiadomość. Póki co szpitala nie będzie bo zwykły obywatel to dla Panów z UM to tylko mięsko wyborcze. Buttke, Franek i Golbbick brukselska targowicka szmaciarnia sprzedawczyków. Niech żyje Polska bez lewackiej zarazy!
  • Pan Wołodyjowski 2021-01-10 20:08:51
   Ciekawe ile ten komentarz powisi. Najlepsze jest to że będą wybory i będą się szczycić że nie PiS tylko PO wybrali. Wielcy myśliciele narodowi. Tylko nikt z nich nie pomyśli że to ta sama okrągłostołowa kupa... ludzi. Pozdro dla kumatych.
  • Rysiek 2021-01-12 12:15:45
   Polecam aviomarin w oczekiwaniu na teleporadę psychiatry