Policjanci z gliwickiej drogówki udaremnili próbę zorganizowania nielegalnych wyścigów na terenie naszego miasta. Po uzyskaniu informacji o grupujących się na terenie jednego z centrum handlowych aut, przeprowadzili działania prewencyjne, by nie dopuścić do nielegalnych wyścigów ulicznych oraz innych zachowań mogących stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja zakończyła się sukcesem, dzięki reakcji mundurowych nie doszło do zamierzonego celu jakim były nielegalne wyścigi.
Gliwiccy policjanci podczas służby zwracają uwagę nie tylko na popełniane czyny zabronione ale również reagują na otaczające nas zmiany. Tym razem policjanci ruchu drogowego nie dopuścili do rozpoczęcia nielegalnych wyścigów, które są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przeprowadzona w sobotę w godzinach nocnych akcja na terenie jednego z centrum handlowych, to wyraźny przekaz dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy.

Podczas kontroli uczestników ujawnili, że jeden z nich prowadził pojazd pomimo wydanego zakazu. Reagując na popełnione przez uczestników nielegalnego zlotu wykroczenia, mundurowi nałożyli łącznie 24 mandaty oraz zastosowali 3 pouczenia.

Przypominamy, że wyścigi uliczne są nielegalne. Branie w nich udziału, to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych.

Źródło: KMP Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj