Trwa sportowa dominacja seniorów, studentów gliwickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy po raz siódmy zdobyli drużynowo pierwsze miejsce w VII Zimowej Senioriadzie UTW w Rabce Zdroju. Gliwiczanie pozostawili w pokonanym polu 33 zespoły z Polski, Ukrainy i Austrii.
Zdobyli aż 674 punkty, na które złożyło się 13 medali: 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej zdobyła ekipa UTW z Rzeszowa, a trzecie z Kęt.

Sukces naszych seniorów to z jednej strony efekt wsparcia ich wyjazdów przez gliwicki samorząd, a z drugiej systematycznych treningów po okiem Czesława Okońskiego.

Złote medale dla UTW Gliwice zdobyli: Piotr Kalinowski (kategoria wiekowa 50+, bieg narciarski), Stanisław Frycz (60+, slalom gigant), Stanisław Herman (70+, slalom gigant), Jan Pasternak (90+, slalom gigant).

Drugie miejsce wywalczyli: Maria Krzyżaniak (60+, bieg narciarski), Jan Isielenis (70+, bieg narciarski), Jacek Kamiński (szachy), Zofia Rożniatowska, Marzena Ropska (obie w turnieju brydżowym).

Z brązowymi medalami wrócili: Stanisław Twardysko (60+, bieg narciarski), Maria Świerczyńska (60+, slalom gigant), Danuta Żurawlow (70+, bieg narciarski), Krystyna Jurczewska-Płońska (80+, bieg narciarski), Janina Radłowska (80+, slalom gigant).