Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy ludzie wsi mogą odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach.

Ta też było w Parku Joanny w Paniówkach w gminie Gierałtowice, gdzie świętowano 10 września. Wcześniej ksiądz proboszcz Józef Świerczek odprawił tradycyjne nabożeństwo dziękczynne i poświecił dożynkowy bochen chleba oraz zebrane z pól plony. Podziękował również wszystkim rolnikom, sadownikom i ogrodnikom za ich trud i poświęcenie jakie wkładają w swoją pracę. A później przyszedł czas na biesiadę i dobrą zabawę przy muzyce i dobrym jedzeniu przygotowanym przez panie i panów z Koła Gospodyń Wiejskich z Paniówek.

Honory gospodarzy pełnili państwo Joanna i Paweł Musiołowie, starostowie tegorocznych dożynek.

Wielkie gratulacje i podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że tak ważna impreza, jak dożynki sołeckie, odbyła się w znakomitej atmosferze. Wymienić należy organizatorów: Towarzystwo Przyjaciół Paniówek, Radę sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich Paniówki, Kółko Rolnicze Paniówki oraz Gminy Ośrodek Kultury w Gierałtowicach, który wsparł to przedsięwzięcie.

Materiały partnera 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj