W hicie 16. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy, trzeci w tabeli Piast Gliwice zmierzył się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek Constractem Lubawa. Gospodarze po mistrzowsku wypunktowali niebiesko-czerwonych zwyciężając 4:0. To druga przegrana Piasta w tej rundzie. Z kolei po raz jedenasty musieli przełknąć gorycz porażki futsaliści P.A. Nova, których 8:1 rozgromił w Lesznie tamtejszy GI Malepszy.
Do jednej bramki

Przed meczem w Lubawie obaj rywale mieli identyczny dorobek: 12 zwycięstw, jeden remis i porażka. Trudno więc było wskazać faworyta sobotniej konfrontacji. Jej początek był wyrównany, ale nieco groźniejsze były jednak akcje gospodarzy. Najpierw Rodrigo Dasajev uderzył na bramkę miejscowych, nogami obronił Imanol Chavez. Kilka minut później, znany z występów w gliwickich drużynach, Tomasz Lutecki podał do Bartłomieja Piórkowskiego, a po jego sprytnym uderzeniu piętą, piłka trafiła w słupek bramki Piasta. Minutę później ten sam zawodnik ponownie uderzył w słupek. Do trzech razy sztuka. W 14. min futsalista z Lubawy już się nie pomylił i po podaniu Tomasz Kriezela skierował piłkę do siatki.

W 28. min miejscowi zdobyli drugiego gola. Pedrinho podał do Vitinho, który uderzeniem z linii pola karnego pokonał golkipera Piasta. W 32. minucie trzecią bramkę strzelił Lutecki. Od tego momentu przyjezdni próbowali grać w przewadze, lecz zamiast złapać kontakt bramkowy… stracili Bugańskiego, który zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na 25 sekund przed końcem spotkania Pereira wykorzystał fakt, że bramka Piasta była pusta i strzelił czwartego gola dla Constractu.

W sobotę, 19 grudnia Piast rozegra ostatnie spotkanie w tej rundzie. W hali Arena podejmować będzie Słoneczny Stok Białystok. Mecz bez udziału publiczności rozpocznie się o godz. 14.30.

Piast Gliwice: Michał Widuch, Łukasz Bogdziewicz - Marek Bugański, Gustavo Steinwandter , Dominik Solecki, Mateusz Mrowiec, Rafał Franz, Rodrigo Dasajev, Mateusz Szyszko, Michał Rabiej, Michał Widuch, Ixemad Cabrera, Sebastian Szadurski.

Rafał Franz:
Constract nie zaskoczył nas niczym specjalnym. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania, ale przegraliśmy. Drużyna z Lubawy zagrała dobrze w defensywie, a my zagraliśmy zbyt bojaźliwie w ataku i zbyt mało agresywnie w obronie. To przełożyło się na taki, a nie inny wynik Przed nami jeszcze dużo spotkań, rewanż z Constractem w Gliwicach. Za chwilę o tym meczu już zapomnimy bo przed nami kolejne spotkania, w którym chcemy grać o trzy punkty.

Pogrom w Lesznie

Futsaliści P.A. Nova Gliwice chyba już od dawna marzą o zimowej przerwie i ewentualnych transferach. Drużyna z naszego miasta po raz 11. przegrała w tym sezonie. Tym razem ekipę Jacka Podgórskiego pokonał beniaminek Futsal Ekstraklasy- GI Malepszy Futsal Leszno. Gospodarze rozgromili gliwiczan 8:1. Sytuacja naszego zespołu jest nie do pozazdroszczenia. Ma tylko 7 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, a do bezpiecznego miejsca traci 8 „oczek”.
Mecz w Lesznie był jednostronnym spotkaniem. Już w 6. minucie było 2:0 dla gospodarzy. Najpierw trafił Kacper Konopacki, a potem prowadzenie podwyższył mocnym strzałem po ziemi Sebastian Wojciechowski.

Po przerwie Wojciechowski ponownie trafił, a na gola gliwiczan, autorstwa Piotra Hiszpańskiego, szybko odpowiedział Hubert Olszak. Kolejne bramki dla miejscowych zdobyli Jakub Molicki, Michał Bartnicki i ponownie Wojciechowski oraz Konopacki.

W tym tygodniu P.A. Nova rozegra dwa spotkania w hali Jasna. W środę, 16 grudnia zaległe z Red Dragons Pniewy (godz. 19.00), a w sobotę, 19 grudnia podejmować będzie Gattę Zduńska Wola (godz. 18.00). Oba mecze bez udziału publiczności.

P.A. Nova: Dawid Barteczka, Ilya Hremza - Zbigniew Mirga, Mateusz Wiśniowski, Łukasz Borkowski, Jakub Węgiel, Wojciech Kedziora, Piotr Hiszpański, Maciej Małek, Olaf Białek, Patrik Zatović.