Futsalowy Piast w minionym tygodniu rozegrał dwa spotkania. Najpierw w 1/8 Pucharu Polski pewnie pokonał u siebie BSF ABJ Bochnię 5:0, a w lidze ograł na wyjeździe Jagiellonię Białystok 6:0.

Faworytem meczu pucharowego był Piast i nie zawiódł, choć efektowne zwycięstwo tradycyjnie już przypieczętował dopiero pod koniec spotkania. Łupem bramkowym podzielili się: Dmytro Sorokin 4. min, Vinicius Lazzaretti 14. min, Vinicius Teixeira 36. I 40. min oraz Jaroslav Lebid 39. min.
Rywalem gliwiczan w ćwierćfinale PP będzie Rekord Bielsko-Biała. Ten mecz zostanie rozegrany na boisku Rekordu. To już pewne: Piast wywalczył miejsce w fazie play-off bieżącego sezonu i będzie bronił mistrzowskiego tytułu! Awans do tej fazy rozgrywek FOGO Futsal Ekstraklasy podopieczni Orlando Duarte przypieczętowali w niedzielę w Białymstoku pokonując Jagiellonię 6:0.
Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Piasta. Już w 2. min Dmytro Sorokin wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 9. min na 2:0 podwyższył Vinicius Lazzaretti. Po zmianie stron Piast wciąż nękał gospodarzy. W 28. minucie do siatki trafił po raz drugi w meczu Vinicius Lazzaretti. Gliwiczanie podwyższyli na 4:0 w 32. minucie. Bruno Graca z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Piast rządził na boisku w końcówce spotkania, czego odzwierciedleniem były kolejne trafienia: Breno Bertoline w 33. min i Yaroslava Lebida, który w ostatniej minucie wykończył koronkową akcję mistrzów Polski.