Piast Gliwice w 8. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy pokonał na wyjeździe AZS UW Wilanów 5:3. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka w tym sezonie przed własną publicznością. Dla Piasta była to z kolei premierowa wygrana w Wilanowie. Wcześniej nigdy tam nie zwyciężył.
Początek meczu należał do miejscowych. Nie potrafili jednak wykorzystać okazji. Inna rzecz, że dobrze spisywał się bramkarz Piasta – Michał Widuch. Gliwiczanie przetrwali te ataki i 7. minucie objęli prowadzenie. Patrik Zatović z rogu idealnie zagrał do Śmiałkowskiego, który cudownym uderzeniem z woleja dał prowadzenie swojej drużynie. Kiedy wydawało się, że lada moment Piast podwyższy, do głosu doszli akademicy. Pechowa okazała się 13. minuta. Piłka bita z rogu odbiła się niefortunnie od Dominika Wilka i wpadła do bramki Widucha. Dwie minuty później było już 2:1 dla gospodarzy. Radosław Marcinkowski wyłuskał piłkę przed polem karnym Piasta i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę odwrócił losy spotkania.

Ledwie 12 sekund potrzebowali gliwiczanie po przerwie, by doprowadzić do wyrównania. Trójkowa akcja: Marek Bugański, Tomasz Czech, Miguel Pegacha zakończyła się celnym uderzeniem tego ostatniego. Piast odzyskał prowadzenie sześć minut później. Rafael Cadini zagrał z autu do Śmiałkowskiego, który po raz drugi tego dnia zdobył gola. Od tego momentu goście całkowicie zdominowali przebieg spotkania. Na bramkę drużyny z Wilanowa sunął atak za atakiem. W 30. minucie było już 4:2. W podbramkowym zamieszaniu piłkę do bramki wepchnął Czech. Piątego gola gliwiczanie zdobyli w 31. min. Po akcji i zagraniu Cadiniego zdobył go Wilk. Na 5 minut przed końcem spotkania gospodarze zdecydowali się na grę w przewadze i dało im to efekt w postaci gola. Strzelał Litwiczenko, piłka pechowo odbiła się od uda Wilka i ponownie wpadła do bramki. To był drugi samobój naszego zawodnika. Ta sytuacja przywróciła jeszcze wiarę miejscowym w doprowadzenie choćby do remisu, ale gliwiczanie mądrze grali i dowieźli do końca cenne zwycięstwo.

W najbliższą sobotę, 6 listopada Piast będzie podejmował w Arenie Gliwice LSSS Team Lębork. Początek o godzinie 18.00

Dzięki zwycięstwu w Wilanowie Piast zrównał się punktami z liderującym Rekordem Bielsko-Biała.

Piast: Michał Widuch, Hiram Celso, Jakub Janiszewski – Dominik Śmiałkowski, Andrey Baklanov, Dominik Wilk, Maciej Mazur, Marek Bugański, Miguel Pegacha, Patrik Zatovic, Rafael Cadini, Rui Pinto, Sebastian Szadurski.