Zespoły grające w Statscore Futsal Ekstraklasie po przerwie świąteczno-noworocznej wróciły do treningów, ale nie rozgrywają meczów ligowych.

Wszystko za sprawą reprezentacji Polski, która pomyślnie przebrnęła ubiegłoroczne eliminacje i zakwalifikowała się do mistrzostw Europy, które 19 stycznia rozpoczynają się w Holandii.

W turnieju będzie kilka gliwickich akcentów. W kadrze biało-czerwonych są bowiem dwaj mieszkańcy naszego miasta: Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice) oraz Tomasz Lutecki (Dreman Komprachcice). Podobnie w sztabie szkoleniowym. Selekcjonerem futsalowej reprezentacji Polski jest gliwiczanin Błażej Korczyński, jego asystentem Sebastian Wiewióra, a analitykiem Krzysztof Stasiak. W sztabie medycznym jest też fizjoterapeuta z Gliwic - Joachim Faber.

Ciekawostka - w reprezentacji Słowacji na te mistrzostwa znalazł się natomiast Patrik Zatović, na co dzień zawodnik Piasta Gliwice.

Polacy w grupie zagrają z Chorwacją (21.01, godz. 20.30), Słowacją (25.01, godz. 20.30) oraz Rosją (29.01, godz. 14.30). Transmisje z tych spotkań przeprowadzi TVP Sport. Trzymamy kciuki za naszych!

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj