Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek w Statscore Futsal Ekstraklasie Piast zapewnił sobie co najmniej tytuł wicemistrzowski.

W niedzielę gliwiczanie pokonali u siebie zdegradowanego już Górnika Polkowice 6:0. Faworytem meczu byli prowadzący w tabeli gliwiczanie. Rozpoczęło się zgodnie z planem i już w 18 sekundzie Piast prowadził 1:0. Miguel Pegacha idealnie obsłużył Patrika Zatovicia, a ten strzałem z bliska otworzył wynik. Gliwiczanie ruszyli do szturmu, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Górnika. Drugą bramkę gospodarze zdobyli w 11. min. Autorem był Pegacha. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Piasta 2:0, jednak nie było to jednostronne widowisko. W 25. minucie po zagraniu Sebastiana Szadurskiego gola strzelił Andrey Baklanov. Gliwiczanie podkręcili tempo i w 29. min było 4:0. Bruno Graca wyłożył piłkę Markowi Bugańskiemu, który dopełnił tylko formalności. Kilkadziesiąt sekund później Bugański wypracował sytuację Pegachy, a ten zamienił ją na piątą barmkę. Trener Orlando Duarte ostatnie minuty meczu wykorzystał, aby sprawdzić jak poradzą sobie zawodnicy, którzy ostatnio mniej grali, czyli Dominik Wilk i Tomasz Czech. Ten ostatni w 36. minucie popisując się mocnym i precyzyjnym uderzeniem zdobył szóstego gola. To nie był koniec emocji. Dwie minuty później po szóstym faulu goście mieli wykonywać przedłużony rzut karny. Za pierwszym razem do piłki podszedł Rui Pinto, jego strzał obronił Jakub Janiszewski. Sędziowie jednak uznali, że bramkarz Piasta zbyt daleko wyszedł i nakazali powtórkę. Tym razem szczęścia spróbował Marcel Wolan, lecz i tym razem górą był Janiszewski, który potem jeszcze dwa razy wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam. W najbliższą sobotę Piast zagra w Gdańsku z tamtejszym AZS-em. W niedzielę, 22 maja o godz. 18.00 w meczu na szczycie niebiesko-czerwoni podejmować będą Rekord Bielsko-Biała. Ten mecz prawdopodobnie zadecyduje o tym, która z tych drużyn wywalczy tytuł mistrzowski.

Piast: Hiram Celso, Jakub Janiszewski - Marek Bugański, Bruno Graca, Patrik Zatović, Miguel Pegacha, Rafael Cadini, Breno Bertoline, Vinicius Lazzaretti, Dominik Wilk, Tomasz Czech, Sebastian Szadurski, Mateusz Mrowiec, Maciej Mazur.