Pierwsze zwycięstwo w sezonie w Statscore Futsal Ekstraklasie odniosła zamykająca tabelę P.A. Nova Gliwice.
Nasz zespół pokonał na wyjeździe FC Toruń 4:2. Mecz Piasta w Pniewach z Red Dragons nie odbył się z powodu zakażenia  koronawirusem w drużynie gospodarzy.

Faworytem konfrontacji byli torunianie, ale pierwsi gola zdobyli przyjezdni.

W 14. minucie Patrik Zatović efektowną podcinką skierował piłkę do siatki. Trzy minuty później było już 0:2. Błąd bramkarza wykorzystał Wojciech Kędziora. Kiedy cztery minuty po przerwie na 3:0 trafił Łukasz Borkowski, wydawało się, że może być po emocjach. Torunianie minutę później złapali jednak oddech i zdobyli pierwszego gola, a w 33. min bramkę kontaktową. Ostatni cios wyprowadzili gliwiczanie. W roli głównej ponownie wystąpił Zatović.

P.A. Nova: Dawid Barteczka, Mateusz Wiśniowski – Zbigniew Mirga, Łukasz Borkowski, Jakub Węgiel, Wojciech Kędziora, Piotr Hiszpański, Amadeusz Pasierb, Maciej Małek, Jan Biskup, Robert Satora, Patrik Zatović.

W najbliższej kolejce spotkań P.A. Nova pauzuje. Piast podejmuje u siebie mistrza Polski i lidera tabeli – Rekord Bielsko-Biała. Mecz, bez udziału publiczności, rozegrany zostanie 23 października o godz. 20.15. Transmisja tv ze spotkania na kanale „Łączy nas piłka”.