Futsalowy Piast w ubiegłym tygodniu rozegrał dwa spotkania i oba zakończyły się wygranymi podopiecznych Orlando Duarte. Najpierw, w zaległym spotkaniu 18. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy pokonał Dremana Opole Komprachcice 2:1, a w sobotę, w 1/16 Pucharu Polski, zwyciężył 7:1 drugoligową Wisłę Opatowiec.

Spotkania Dremana z Piastem Gliwice zwykle były bardzo zacięte, ale najczęściej zwycięsko wychodzili z nich niebiesko-czerwoni. Nie inaczej było i tym razem...
Od początku mecz był wyrównany. Wprawdzie częściej atakowali i utrzymywali się przy piłce gliwiczanie, ale to gospodarze mieli bardziej konkretne okazje do zdobycia gola. Próbowali Arkadiusz Szypczyński i Nuno Chuva, ale Kyryło Cypun bronił bezbłędnie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Premierową bramkę ujrzeliśmy dopiero w 28. minucie. Trójkową akcję Brayana Parra Tolozy, Kamila Kucharskiego i Arkadiusz Szypczyńskiego zamknął z najbliższej odległości ten ostatni i Dreman prowadził 1:0. Warto wspomnieć, że chwilę wcześniej doskonałe okazje Piasta wybronił Dawid Lach – strzał Dominika Śmiałkowskiego i dobitkę Rafaela Cadiniego. W 32. minucie trener Piasta podjął decyzję o wycofaniu bramkarza. Ryzyko się opłaciło. W 34. minucie za sprawą Breno Bertoliniego goście doprowadzili do wyrównania. Miejscowi usilnie próbowali zdobyć drugiego gola jednak Piast fenomenalnie się bronił, a kiedy tylko mógł - atakował. Świetna postawa zaowocowała kolejną bramką dla gości. Duarte zaryzykował ponownie i choć czasu było jeszcze sporo, postanowił znów zagrać w przewadze. Tym razem na listę strzelców, na dwie minuty przed końcem spotkania, wpisał się Marek Bugański, zamykając tym samym mecz. Dreman próbował jeszcze zmienić wynik spotkania, ale czasu już nie wystarczyło. Piast wygrał 2:1 i odrobił trzy punkty do czołowej dwójki tabeli – Rekordu i Constractu.

Piast: Michał Widuch, Kyryło Cypun, Jakub Janiszewski – Bruno Graca, Marek Bugański, Jaroslav Lebid, Dmytro Sorokin, Miguel Pegacha, Mateusz Mrowiec, Breno Bertoline, Matej Fidersek, Vinicius Lazzaretti, Rafal Cadini, Dominik Śmiałkowski.

W miniony weekend FOGO Futsal Ekstraklasa pauzowała, a zespoły przerwę w rozgrywkach wykorzystały na rywalizację w 1/16 Pucharu Polski. Piast pojechał na Podkarpacie by zmierzyć się z drugoligową Wisłą Opatowiec. Nie było niespodzianki i mistrz Polski pewnie ograł gospodarzy zwyciężając 7:1. Łupem bramkowym podzielili się: Breno Bertoline 10 min., Marek Bugański 15 min., Miguel Pegacha 18 min., Dmytro Sorokin 25 min., Rafael Cadini 35 min., Mateusz Mrowiec 36 min., Matej Fidersek 37 min.