Trzy mecze – trzy wygrane. To bilans Piasta Gliwice w bieżących rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy. W niedzielę podopieczni Orlando Duarte pokonali na wyjeździe Red Dragons Pniewy 2:1.
Pojedynki między Piastem a Red Dragons zawsze były zacięte. I nie inaczej było i tym razem. „Smoki” zdobyły w poprzednim sezonie Puchar Polski, a także Superpuchar nieoczekiwanie pokonując mistrzów kraju – Rekord Bielsko Biała. Pniewianie grając przed własną publicznością mieli apetyt na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Od początku spotkania na parkiecie trwała walka o każdy metr boiska. Pierwszą sytuację bramkową mieli gospodarze, potem inicjatywę przejął Piast. Próbowali: Szadurski Bakłanov i Cadini. Bramkarz gospodarzy w końcu skapitulował. W 13. minucie gola dla Piasta zdobył Sebastian Szadurski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, ale to miejscowi zdobyli gola. W 32. minucie Kostecki zdecydował się na indywidualną akcję i mocnym strzałem z prawej nogi pokonał Widucha. Taki wynik nie satysfakcjonował żadnej ze stron, stąd zarówno pniewianie jak i gliwiczanie dążyli do strzelenia bramki, która dałaby im trzy punkty. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem Szadurski ponownie trafił do bramki „Smoków”. Zrobił to w ostatniej minucie spotkania!

Piast Gliwice: Michał Widuch, Hiram Celso - Marek Bugański, Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Rodrigo Dasaiev, Andrey Baklanov, Dominik Wilk, Miguel Pegacha, Rafael Cadini, Patrik Zatović, Sebastian Szadurski, Maciej Mazur.