Futsaliści Piasta pokonali w dwumeczu GI Malepszy Arth Soft Leszno i zdobyli brązowe medale FOGO Futsal Ekstraklasy. Od trzech lat nasz zespół nie schodzi z ekstraklasowego pudła. Brawo drużyna!

Niebiesko-czerwoni po emocjonujących meczach półfinałowych z Constractem Lubawa musieli ostatecznie uznać wyższość rywala i w tym sezonie przyszło im się bić o trzecie miejsce na podium FOGO Futsal Ekstraklasy. Ich rywalem w walce o brąz była ekipa z Leszna, która w drugim półfinale uległa Rekordowi Bielsko-Biała.

Pierwsze spotkanie podopieczni Orlando Duarte rozegrali w środę na wyjeździe. W sezonie zasadniczym GI Malepszy Arth Soft Leszno dwukrotnie nie dał się pokonać Piastowi i liczył na to, że rywalizację z faworyzowanym rywalem, a zarazem ustępującym mistrzem Polski, rozpocznie od zwycięstwa. Nic jednak z tego… Pierwsi gola zdobyli gliwiczanie. Piłkę do siatki w 8. minucie skierował Vinicius Teixeira.  W końcowych fragmentach pierwszej połowy nieco śmielej do ataku przeszedł zespół gospodarzy, ale drugą bramkę zdobył Piast. I znowu zrobił to Vinicius Teixeira, który w 17. minucie wykorzystał niezdecydowanie w polu karnym leszczynian. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. Marcin Firańczyk w 22. min zdobył bramkę kontaktową. Goście szybko jednak ostudzili zapędy leszczynian. Cztery minuty później Miguel Pegacha podwyższył na 3:1 W 31. minucie było już 5:1 dla Piasta. Gliwiczaniew minutę zdobyli dwie szybkie bramki i praktycznie zamknęli mecz. Najpierw Rafael Cadini a chwilę później Vinicius Lazzaretti wpisali się na listę strzelców.

Drugie starcie obu ekip miało miejsce w minioną sobotę w Arenie Gliwice. Rywalizacja na tym etapie fazy play-off toczy się do dwóch wygranych. Kibice na premierowego gola musieli poczekać do 18. minuty, a zdobył go Rafael Cadini. Leszczynianie wyrównali w 29. minucie. Remis 1:1 przedłużał ich szanse na odwrócenie losów rywalizacji. Na cztery minuty przed końcem gospodarze wycofali bramkarza, uzyskując tym samym przewagę w polu. Emocje rozkręcały się z każda sekundą, bowiem Albert Betowski w 38. minucie zamienił podanie na bramkę numer dwa dla GI Malepszy Arth Soft Leszno. O tym co znaczy walka do końca pokazali najlepiej zawodnicy Piasta, którzy na 21 sekund doprowadzili do remisu 2:2. W doliczonym czasie gry działo się wszystko co najlepsze w futsalu. Najpierw na 2:3 wynik zmienił w 44. minucie Douglas Neutzling. Minutę później na 3:3 wyrównał Sebastian Szadurski. Na rozpoczęcie drugiej części dogrywki (46. min) Rafael Cadini strzelił cennego gola, dającego niebiesko-czerwonym przewagę. Wynik na 5:3 ustanowił w 50. minucie Breno Bertoline. To oznacza, że brązowymi medalistami zostali zawodnicy Piasta Gliwice. Gratulujemy!

Piast: Kyrylo Tsypun, Jakub Janiszewski – Bruno Graca, Matrek Bugański, Yaroslav Lebid, Dmytro Sorokin, Vinicius Lazzaretti, Lassi Lintula, Miguel Pegacha, Breno Bertoline, Vinicius Texeira, Rafael Cadini, Sebastian Szadurski.