Piast potwierdził swoją dominację w Futsal Ekstraklasie zwyciężając na wyjeździe ostatniego w tabeli Górnika Polkowice aż 11:1! To najwyższa wygrana niebiesko-czerwonych w historii ich ligowych występów.

Piast jechał do Polkowic w roli faworyta i nie zawiódł. Podopieczni Orlando Duarte objęli prowadzenie już w 40. sekundzie spotkania. Rafael Cadini zagrał do Mateusza Mrowca, a ten tylko przyłożył nogę. W 3. minucie bramkarz Piasta Hiram Filho wyszedł przed pole karne i ręką zatrzymał strzał gospodarzy. Za to zagranie zobaczył czerwoną kartkę, a gliwiczanie przez kolejne dwie minuty musieli grać w osłabieniu. Niebiesko-czerwoni przetrwali ten okres bez straty gola, a potem rozpoczęli ostre strzelanie. W 8. minucie Dominik Śmiałkowski zagrał do Mrowca, ten obrócił się i mocnym uderzeniem podwyższył na 2:0. W 12. minucie Tomasz Czech zdobył trzeciego gola dla Piasta. Cztery minuty później było 4:0. Śmiałkowski zagrał do Cadiniego, a ten mimo ostrego kąta zdołał zmieścić futsalówkę w bramce. W 18. min Patrik Zatović zagrał do Sebastian Szadurskiego i Piast schodził na przerwę prowadząc 5:0.

Piast w niedzielę 28 listopada zagra w Arenie Gliwice z AZS UG Gdańsk. Początek o godz. 18.00.

Przy takim wyniku losy spotkania były przesądzone, co być może miało wpływ na początek drugiej połowy. Na kolejnego gola musieliśmy czekać do 26. minuty. Bramkę na 6:0 strzelił Dominik Wilk. Niespełna minutę później było już 7:0. Zatović zagrał na długi słupek, tam był niepilnowany Mrowiec, który skompletował hat-tricka. Minutę później Zatović wykorzystał gapiostwo jednego z graczy Górnika, zabrał mu piłkę i strzałem do pustej bramki zdobył ósmą bramkę dla Piasta. W 30. minucie gospodarze cieszyli się z honorowego gola. Na 6. minut przed końcem spotkania Michała Widucha zmienił 16-letni Jakub Janiszewski, debiutując tym samym w barwach Piasta. Chwilę potem oglądaliśmy futsalowy show Andreya Bakłanova, który w ciągu pięciu minut zdobył trzy gole ustalając końcowy wynik na 11:1 dla Piasta.

Piast: Hiram Filho, Michał Widuch, Jakub Janiszewski – Mateusz Mrowiec, Dominik Wilk, Rafael Cadini, Patrick Zatović, Andrey Baklanov, Dominik Śmiałkowski, Miguela Pegacha, Marek Bugański, Tomasz Czech, Sebastian Szadurski, Maciej Mazur.