Nie zwalniają tempa futsaliści Piasta Gliwice. W minioną niedzielę wysoko pokonali u siebie AZS Uniwersytet Gdański 6:0 i pewnie prowadzą w ekstraklasowej tabeli.

Teraz przed podopiecznymi Orlando Duarte dwa mecze prawdy. Najpierw, 5 grudnia zagrają na wyjeździe z wiceliderem, i aktualnym mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała, a tydzień później podejmować będą w Arenie Gliwice wicemistrza kraju i trzeci w tabeli Constract Lubawa.

Piast był zdecydowanym faworytem meczu z akademikami i potwierdził to już w 3. minucie. Rafael Cadini zagrał do Dominika Śmiałkowskiego i popularny „Dimi” zdobył swojego dziesiątego gola w tym sezonie. Na bramkę gdańszczan co rusz sunęły ataki, lecz na drugiego gola musieliśmy poczekać do 11. minuty. Po koronkowej akcji Andrey Baklanov wyłożył futsalówkę Miguelowi Pegachy, który tylko dopełnił formalności. Niebiesko-czerwoni kilkadziesiąt sekund później podwyższyli  na 3:0. Bramka – palce lizać! Marek Bugański podał do Tomasza Czecha, ten widząc, że bez opieki jest Andrey Baklanov, zagrał mu piłkę, a Łotysz technicznym strzałem zamienił podanie na gola. Potem gliwiczanie nieco spuścili z tonu, ale kontrolowali przebieg wydarzeń i bez straty gola schodzili na przerwę.

Po 13 kolejkach Piast z 36 punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Gliwiczanie mają 5 oczek przewagi nad drugim Rekordem (mają jeden mecz zaległy) i aż 7 nad Constractem Lubawa.

Po zmianie stron przyjezdni od razu zdecydowali się na grę z wycofanym bramkarzem i zostali za to skarceni. W 22. minucie Cadini wyłuskał piłkę spod nóg gracza gości, przejął ją Dominik Wilk, zagrał do Bugańskiego, a ten skorzystał z tego, że bramka akademików była pusta i strzałem z własnej połowy podwyższył na 4:0. Dwie minuty później było 5:0. Drugiego gola w tym meczu zdobył Śmiałkowski, a asystował Patrik Zatović. Wynik spotkania ustalił w 33. minucie Tomasz Czech. Po tej bramce na trybunach zaczęła się feta. Licznie zgromadzeni kibice zrobili meksykańską falę, a najmłodsi fani gorącym dopingiem nagrodzili występ debiutującego przed gliwicką publicznością bramkarza Piasta - Jakuba Janiszewskiego. Sporo minut w tym meczu zaliczył też drugi z naszych młodzieżowców - Maciej Mazur.

Piast: Michał Widuch, Jakub Janiszewski – Dominik Śmiałkowski, Dominik Wilk, Rafael Cadini, Patrick Zatović, Andrey Baklanov, Rui Carlos Pinto, Miguela Pegacha, Marek Bugański, Tomasz Czech, Maciej Mazur.