W 9. kolejce spotkań o mistrzostwo Statscore Futsal Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Team Lębork 6:2 i samodzielnie prowadzi w tabeli!
Niebiesko-czerwoni byli faworytem meczu, ale goście po niespełna dwóch minutach gry zaskoczyli gospodarzy. Dawidson Silva strzałem w okienko nie dał szans na Michałowi Widuchowi. Zimny prysznic mobilizująco podziałał na gliwiczan. Na bramkę pilnowaną przez Rafała Łapigrowskiego sunął atak za atakiem, jednak piłka za nic nie chciała wpaść do sieci. Dopiero w 9. minucie rozwiązał się worek z bramkami. Pierwszego gola dla Piasta zdobył Patrik Zatović. Asystował Rafael Cadini. W 16. minucie Dominik Śmiałkowski piętą zagrał do Cadiniego, a ten strzałem z ostrego kąta wyprowadził gliwiczan na prowadzenie. Zaraz po wznowieniu gry Cadini wykonywał rzut rożny, zagrał na 15. metr do Śmiałkowskiego, który uderzył nie do obrony.

W 26. minucie Cadini, zagrał na środek pola karnego, tam był Śmiałkowski i Łapigrowski po raz kolejny musiał wyciągnąć piłkę z bramki. W 37. minucie po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Śmiałkowski, tym razem był to strzał z dystansu, a podającym był... Cadini. Tym samym „Dimi” skompletował hat – tricka, a Brazylijczyk z włoskim paszportem zaliczył czwartą w tym meczu asystę. Goście mieli stuprocentową okazję na zdobycie gola, lecz strzał Dawidsona z rzutu karnego obronił Hiram Celso, który zmienił na chwilę Widucha. Ostatecznie przyjezdni po kilkunastu sekundach cieszyli się z bramki. Autorem był Piotr Łapigorwski. Piast szybko odpowiedział. Dominik Wilk powalczył o piłkę na własnej połowie, przejął ją Cadini, który drugim golem podkreślił swój bardzo dobry występ w całym meczu. Trzy zdobyte punkty przy remisie Rekordu z Lesznem, dały gliwiczan samodzielne prowadzenie w tabeli.

Piast w niedzielę, 14 listopada podejmuje w Arenie Dreman Komprachcice Opole. Początek o godz. 14.00. Zapraszamy!

Piast: Michał Widuch, Hiram Celso, Jakub Janiszewski – Mateusz Mrowiec, Dominik Śmiałkowski, Rafael Nunes Cadini, Sebastian Szadurski, Andrey Baklanov, Dominik Wilk, Miguela Pegacha, Marek Bugański, Tomasz Czech, Patrick Zatović, Maciej Mazur.