Futsaliści Piasta nie mieli żadnych problemów z pokonaniem pięciokrotnych mistrzów Polski w tej dyscyplinie – Clearexu Chorzów, wygrywając 5:2. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Orlando Duarte zdobywali: Vinicius Teixteria, Bruno Graca, Dominik Śmiałkowski, Matej Fidersek, a jedno trafienie to samobój Michała Dubiela.

Spotkanie to było rozgrywane awansem w ramach 11 kolejki Futsal Ekstraklasy z racji tego, że już w środę gliwiczanie wezmą udział w trzeciej rundzie rozgrywek futsalowej Ligi Mistrzów (Elite Round). Można więc też powiedzieć, że był to dla niebiesko-czerwonych generalny sprawdzian, który dobrze wypadł. Już w 4. minucie po zagraniu Cadiniego z prawej strony Dubiel próbując interweniować zaliczył „swojaka”. Gliwiczanie poszli za ciosem i w 6. minucie Bruno potężnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. W 15. minucie Vini II uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego pokonując golkipera Clearexu. Prowadzeniem 3:0 dla Piasta zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania.

Pięć minut po przerwie Śmiałkowski pokazał jak powinno się zdobywać gole, a w 29. minucie mocnym uderzeniem popisał się Fidersek. Wydawało się, że emocji w tym meczu już nie będzie, ale między 30. a 32. minutą Biel zdobył dwie bramki dla Cleareksu, co dało chorzowianom jeszcze cień nadziei na dobry wynik. Więcej goli jednak kibice nie zobaczyli i spotkanie zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Piasta 5:2.

Między 23 a 27 listopada futsalowa drużyna Piasta powalczy o awans do Finał Four, czyli decydującego turnieju w którym najlepsze drużyny w Europie rywalizują o Puchar Mistrzów. 16 drużyn zostało podzielonych na cztery grupy. Do finałowej czwórki awansują tylko zwycięzcy. Gliwiczanie rywalizować będą z KMN Dobovec (Słowenia), MNK Novo Vrijeme (Chorwacja) i Palma de Mallorca (Hiszpania). Podopieczni Orlando Duarte nie są faworytem swojej grupy, ale zamierzają sprawić niespodziankę. Wszystkie mecze będą rozgrywane w stolicy Balearów - Palmie, gdzie na co dzień gra gospodarz tego turnieju.
PIAST GLIWICE - CLEAREX CHORZÓW 5:2 (3:0)
Bramki: Michał Dubiel 4 (s), Bruno Graca 6, Vinicius Teixeira 15, Dominik Śmiałkowski 25, Matej Fidersek 29 - Łukasz Biel 30, 32.
Piast: Cypun, Widuch, Janiszewski, Bertoline, 2 Graca, Śmiałkowski, Bugański, Fidersek, Mrowiec, Pegacha, Cadini, Szadurski, Teixeira
Trener: Orlando Duarte